Liga Europy: awans Sevilli. Ben Yedder ponownie "katem" Lazio

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Paolo Bruno / Na zdjęciu:  Sevilla FC
Getty Images / Paolo Bruno / Na zdjęciu: Sevilla FC

Sevilla po raz drugi pokonała Lazio Rzym i awansowała do kolejnej rundy rozgrywek Ligi Europy. Po zwycięstwie w pierwszym meczu 1:0, w drugim Hiszpanie wygrali 2:0. Obydwa zespoły kończyły mecz w osłabieniu.

W pierwszym meczu obu drużyn w Rzymie 1:0 wygrali goście. Sevilla szybko objęła prowadzenie po golu Wissama Ben Yeddera w 22. minucie. W tamtym spotkaniu Włosi mieli dużego pecha, aż trzech ich zawodników musiało opuścić przed czasem plac gry. Powodem były urazy. Spośród kontuzjowanych graczy do sił doszedł Marco Parolo, ale potyczkę rozpoczął na ławce rezerwowych, jednak nie pojawił się na boisku.

W rewanżu, podobnie jak w pierwszym meczu, to Sevilla dość szybko objęła prowadzenie i ponownie uczyniła to za sprawą Ben Yeddera. W 20. minucie sprzed pola karnego mocno uderzył Pablo Sarabia, Thomas Strakosha zdołał odbić piłkę, którą do siatki wbił napastnik. Dla Francuza było to już ósme trafienie w obecnej edycji Ligi Europy. Trzy minuty wcześniej w polu karnym gospodarzy doszło do kontrowersyjnego zdarzenia. W "szesnastce" padł Senad Lulić, arbiter nie dopatrzył się faulu.

Włosi nie potrafili poważniej zagrozić gospodarzom. Aby awansować do kolejnej rundy musieli zdobyć dwa gole. W 2. połowie Lazio starało się odrobić straty. W 55. minucie do remisu mógł Francesco Acerbi, dobrze w bramce gospodarzy zachował się Tomas Vaclik.

Od 60. minuty Sevilla musiała sobie radzić bez Franco Vazqueza. Pomocnik został wyrzucony z boiska za dwie żółte kartki. Drugą otrzymał po faulu na wprowadzonym chwilę wcześniej na murawę Romulo. Goście grali w przewadze zaledwie przez jedenaście minut. Wówczas za uderzenie łokciem rywala sędzia usunął z murawy Adama Marusicia.

Wynik meczu ustalił w 78. minucie Sarabia. Kilkadziesiąt metrów z piłką biegł Jesus Navas, który wyłożył piłkę pomocnikowi. Sarabia pokonał Strakoshę uderzeniem z okolic narożnika pola bramkowego.

Sevilla FC - Lazio Rzym 2:0 (1:0) 1:0 - Ben Yedder 20' 2:0 - Sarabia 78'

Sevilla FC: Tomas Vaclík - Gabriel Mercado, Simon Kjaer, Sergi Gomez - Jesus Navas, Franco Vazquez, Roque Mesa (81' Marco Rog), Pablo Sarabia, Sergio Escudero (6' Quincy Promes) - Andre Silva (63' Ibrahim Amadou), Wissam Ben Yedder.

Lazio Rzym: Thomas Strakosha - Patric, (48' Joaquin Correa), Francesco Acerbi, Stefan Radu - Adam Marusić, Sergej Milinković-Savić (56' Romulo), Milan Badelj (76' Riza Durmisi), Danilo Cataldi, Senad Lulić - Ciro Immobile, Felipe Caicedo.

Żółte kartki: Vazquez 2 (Sevilla) oraz Patric, Immobile (Lazio).

Czerwone kartki: Vazquez (Sevilla) /za dwie żółte, 60'/ oraz Marusić (Lazio) /za uderzenie rywala, 71'/.

Sędzia: Anthony Taylor (Anglia).

W pierwszym meczu: 1:0 dla Sevilli.

Awans: Sevilla.

Sevilla awansuje co najmniej do półfinału Ligi Europy?