Ważny krok Sevilli. Almeria zdemolowana u siebie

W La Lidze w sobotę swoją sytuację poprawiła Sevilla, która pokonując Getafe oddaliła się od strefy spadkowej. Przegrała Almeria. Zespół na utrzymanie ma już tylko matematyczne szanse.

Michał Piegza
Sevilla jest coraz bliżej utrzymania PAP/EPA / PAP/EPA/ZIPI ARAGON / Sevilla jest coraz bliżej utrzymania

W piątek swój mecz wygrał Cadiz. W efekcie strefa spadkowa przybliżyła się do Sevilli, która zareagowała w sposób najlepszy z możliwych. Zespół z wyjazdowym meczu z wyżej notowanym Getafe za sprawą Sergio Ramosa gola zdobył już w 5. minucie. To wystarczyło do odniesienia skromnego zwycięstwa i oddalenia się od niebezpiecznej części La Ligi.

Już tylko matematyczne szanse na utrzymanie ma Almeria. Zespół przegrał u siebie z Osasuną 0:3. Pierwsze dwie bramki goście z Pampeluny zdobyli w 2. i 9. minucie.

Rozczarowała Valencia, starająca się ścigać pozycje pucharowe. Po bezbramkowym remisie z niepewną utrzymania Mallorką gospodarze mogą zanotować kolejne straty do czołowej szóstki.

Getafe CF - Sevilla FC 0:1 (0:1)
0:1 - Ramos 5'

UD Almeria - Osasuna Pampeluna 0:3 (0:2)

20 UD Almeria 33 2 10 21 33:67 16

Oglądaj mecz FC Barcelona - Valencia CF na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Valencia zakwalifikuje się do europejskich pucharów?