Sparingowa sobota: Stal Mielec lepsza od byłego mistrza Gruzji. Kolejna kanonada Elany Toruń

Niepokonana w okresie przygotowań Stal Mielec wygrała 2:0 z Sioni Bolnisi. Najskuteczniejsza w sobotę była ponownie Elana Toruń, która strzeliła sześć goli.

Jonatan de Amo (z lewej) i Szymon Skrzypczak (z prawej) Newspix / Karol Słomka / Na zdjęciu: Jonatan de Amo (z lewej) i Szymon Skrzypczak (z prawej)
Stal Mielec stacjonuje w tureckim Kargicak od środy. Jej pierwszym sparingpartnerem w czasie zgrupowania był Sioni Bolnisi, który w tym wieku był mistrzem Gruzji i trzykrotnie wystąpił w europejskich pucharach. Podopieczni Artura Skowronka zapewnili sobie zwycięstwo w pierwszej połowie, kiedy piłkę do bramki Sioni skierowali Sergio Mendiguchia oraz Grzegorz Tomasiewicz. Bardzo dobry bilans Stali w okresie przygotowań to cztery zwycięstwa oraz remis 1:1 z Cracovią.

Stal zagrała z byłym mistrzem Gruzji, a Wigry Suwałki z byłym mistrzem Litwy. W zremisowanym 1:1 meczu z Żalgirisem Wilno strzelił gola Sebastian Bergier, czyli jeden z siedmiu zakontraktowanych zimą nowych piłkarzy Wigier. Suwalczanie zremisowali po raz trzeci w okresie przygotowań. Podczas zgrupowania w Mariampolu zmierzą się jeszcze z Stumbrasem Kowno i RFS Ryga.

Najbardziej zaskakujący sobotni wynik to porażka Chojniczanki 1:2 z trzecioligową Kotwicą Kołobrzeg. Do jej bramki trafili znani z występów na szczeblu centralnym Adrian Szynka oraz Michał Ciarkowski. Podopieczni Macieja Bartoszka nie zagrali jeszcze na zero z tyłu w żadnym spotkaniu w okresie przygotowań.

Spośród drugoligowców po sześć goli strzelili Elana Toruń i Siarka Tarnobrzeg, z tym że drużyna z Podkarpacia zrobiła to w ciągu 180 minut, a podopieczni Rafała Góraka  90 minut. Elana zwyciężyła 6:0 z trzecioligowym Chemikiem Bydgoszcz i w okresie przygotowań ma na koncie już 28 zdobytych bramek. Na dodatek w czterech ostatnich sparingach zachowała czyste konto.

Rozwój Katowice - Podhale Nowy Targ 1:2

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Stal Mielec będzie niepokonana w okresie przygotowań?