Ligue 1: AS Monaco zmierza w przepaść, kolejna porażka zespołu Kamila Glika

AS Monaco zmierza w przepaść, czyli w kierunku spadku z Ligue 1. Zespół Kamila Glika tym razem przegrał z Dijon FCO 0:2. Reprezentant Polski rozegrał całe spotkanie.

Tomasz Rosiński
Kamil Glik Getty Images / Christof Koepsel / Na zdjęciu: Kamil Glik
W sobotę piłkarzy z Monako czekało niesamowicie ważne starcie pod wodzą nowego-starego trenera Leonardo Jardima (zastąpił zwolnionego Thierry'ego Henry'ego). Wicemistrzowie Francji w konfrontacji o "sześć puntów" chcieli za wszelką cenę pokonać zajmującą przed tą potyczką pozycję wyżej w tabeli ekipę Dijon FCO, ale to im się nie udało.

Wynik meczu w 24. minucie otworzył Chang-Hoon Kwon. Wówczas Fouad Chafik zagrał świetne, prostopadłe podanie do Koreańczyka, a ten w sytuacji sam na sam pokonał Danijela Subasicia.

Od 60. minuty rywalizacji Monaco musiało sobie radzić bez Naldo, który brutalnie sfaulował Julio Tavaresa, za co obejrzał zasłużoną czerwoną kartkę.

Chwilę później rezultat spotkania na 2:0 dla gospodarzy pewnym strzałem ustalił Naim Sliti, któremu piłkę na dwunasty metr świetnie wyłożył Tavares.

AS Monaco po tej porażce wciąż zajmuje dziewiętnaste - przedostatnie - miejsce w tabeli z dorobkiem 15 punktów. Bilans podopiecznych Jardima to 3 wygrane, 6 remisów i 13 przegranych.