Fortuna I liga: remis w Mielcu. Stal i Odra Opole przedłużyły swój impas

Stal Mielec wciąż nie potrafi wygrać meczu na własnym stadionie, a Odra Opole na wyjeździe. W pojedynku tych klubów padł remis 1:1.

Jonatan de Amo (z lewej) i Szymon Skrzypczak (z prawej) Newspix / Karol Słomka / Na zdjęciu: Jonatan de Amo (z lewej) i Szymon Skrzypczak (z prawej)
Stal Mielec była przed spotkaniem z opolanami najgorszym klubem ligi pod kątem wyników na własnym stadionie. Na małe usprawiedliwienie podopiecznych Artura Skowronka można zapisać, że z powodu wymiany murawy, nie grali u siebie na początku sezonu. Z drugiej strony tych szans na zwycięstwo przed własną publicznością było już pięć i wszystkie zostały zmarnowane. Takiego impasu Stali w Mielcu nie było dawno.

Dla odmiany Odra wywalczyła najwięcej 18 "oczek" u siebie. Formy prezentowanej na stadionie przy Oleskiej nie potrafi przekuć w jakiekolwiek zwycięstwo na wyjeździe. Próbowała to zmienić w piątek. Przed przerwą opolanie stworzyli dwie sytuacje podbramkowe. Po strzale głową Rafała Niziołka interweniował Seweryn Kiełpin. Później bramkarz Stali zatrzymał piłkę po uderzeniu Patryka Janasika. Gospodarze odpowiedzieli próbą Bartosza Nowaka, która została zablokowana przez Michała Szromnika.

Bramki padły dopiero w ostatnim kwadransie meczu. Bliżej przełamania swojej niemocy była Stal, która w 77. minucie wyszła na prowadzenie dzięki strzałowi Grzegorza Tomasiewicza z rzutu karnego. Mielczanie mieli za zadanie utrzymać zaliczkę przez kilkanaście minut, ale nie potrafili tego zrobić. W 86. minucie Tomas Mikinic dobił piłkę do siatki po uderzeniu Krzysztofa Janusa i ustalił wynik na 1:1. Piłkarze obu drużyn czuli po tym remisie niedosyt. To był dla nich piątek bez przełamania.

Stal Mielec - Odra Opole 1:1 (0:0)
1:0 - Grzegorz Tomasiewicz (k.) 77'
1:1 - Tomas Mikinic 86'

Stal: Seweryn Kiełpin - Mateusz Spychała, Josip Soljić, Jonathan de Amo, Leandro (41' Maksymilian Banaszewski) - Grzegorz Tomasiewicz (88' Łukasz Wroński), Marcel Gąsior - Bartosz Nowak, Andreja Prokić, Krystian Getinger - Grzegorz Kuświk

Odra: Michał Szromnik - Patryk Janasik, Serafin Szota, Mateusz Bodzioch, Łukasz Winiarczyk - Jakub Moder (87' Ivan Martin), Jakub Habusta - Krzysztof Janus, Rafał Niziołek (72' Mateusz Czyżycki), Mariusz Rybicki (75' Tomas Mikinic) - Szymon Skrzypczak

Żółte kartki: Gąsior, Nowak (Stal)

Sędzia: Paweł Malec (Łódź)

Czy Stal Mielec wygra mecz na własnym stadionie w rundzie jesiennej?