Puchar Ligi Angielskiej: 90 minut Jana Bednarka, awans Southampton

Jan Bednarek znów zagrał dla Southampton. Polak pojawił się we wtorek w meczu 1/16 Pucharu Ligi Angielskiej z Evertonem. Spotkanie zakończyło się wygraną Świętych po rzutach karnych (po 90 minutach był remis 1:1).

Bartosz Zimkowski
mecz Everton - Southampton Getty Images / Jan Kruger / Na zdjęciu: mecz Everton - Southampton
Jan Bednarek drugi raz pojawił się w Pucharze Ligi w podstawowym składzie Southampton FC. Obie drużyny wystąpiły w mocno rezerwowych składach, a najlepsi piłkarze mieli wolne tego dnia. Angielskie zespoły zwykle odpuszczają Puchar Ligi i tak było i tym razem.

Święci wyszli na prowadzenie w 44. minucie, gdy Danny Ings wykorzystał dośrodkowanie Nathana Redmonda. W drugiej odsłonie swoją szansę miał Jan Bednarek, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego jego strzał głową leciał pod poprzeczkę. Tylko interwencja Maartena Stekelenburga zapobiegła utracie gola.

Gospodarzom udało się doprowadzić do wyrównania pięć minut przed końcem. Theo Walcott został bohaterem The Toffees. Wynik 1:1 sprawił, że od razu po zakończeniu regulaminowego czasu gry sędzia zarządził konkurs rzutów karnych (nie rozgrywa się już dogrywek w Pucharze Ligi).

W serii "jedenastek" lepsze było Southampton, ponieważ karny Richarlisona poleciał nad poprzeczką, a uderzenie Walcotta obronił bramkarz. W Świętych rzutu karnego nie wykorzystał Matthew Targett.

Southampton wygrało po rzutach karnych i awansowało do kolejnej rundy.

Everton - Southampton FC 1:1 (0:1); karne - 3:4
0:1 - Danny Ings 44'
1:1 - Theo Walcott 85'