LM: huczny powrót Ajaksu Amsterdam. Dublet Nicolasa Tagliafico

Po czterech latach przerwy Ajax Amsterdam zagrał mecz w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Wicemistrz Holandii pokonał aż 3:0 AEK Ateny.

Nicolas Tagliafico Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Na zdjęciu: Nicolas Tagliafico
Ajax Amsterdam przeszedł przez tegoroczne eliminacje Ligi Mistrzów jak burza i pozostaje w wysokiej formie strzeleckiej. Po pokonaniu na własnym stadionie 2:0 Sturmu Graz, 3:0 Standardu Liege i 3:1 Dynama Kijów przyszedł czas na mały pogrom w konfrontacji z AEK-iem Ateny.

Worek z golami rozwiązał się krótko po przerwie. Nicolas Tagliafico uciekł obrońcom i strzelił z bliska do bramki po wrzutce zza pola karnego. Ten sam zawodnik ustalił wynik na 3:0 w 90. minucie efektownym lobem. W dzieło zniszczenia Greków włączył się kilkanaście minut wcześniej Donny van de Beek. Ajax miał w środę zdecydowanie więcej argumentów i odniósł zasłużone zwycięstwo.

Kluby z Amsterdamu i z Aten rywalizują w grupie z Bayernem Monachium oraz Benficą Lizbona.

Ajax Amsterdam - AEK Ateny 3:0 (0:0)
1:0 - Nicolas Tagliafico 46'
2:0 - Donny Van De Beek 77'
3:0 - Nicolas Tagliafico 90'

Ajax: Andre Onana - Noussair Mazraoui, Frenkie de Jong, Daley Blind, Nicolas Tagliafico - Hakim Zijech, Lasse Schoene, Carel Eiting - David Neres (78' Kasper Dolberg), Klaas-Jan Huntelaar (62' Donny Van De Beek), Dusan Tadić

AEK: Vasilios Barkas - Uros Cosić, Vasilios Lampropoulos, Marios Oikonomou, Niklas Hult - Konstantinos Galanopoulos (61' Alef), Andre Simoes - Michalis Bakakis (70' Giannis Gianniotas), Viktor Klonaridis, Petros Mantalos - Ezequiel Ponce (81' Georgios Giakoumakis)

Żółte kartki: De Jong, Tagliafico (Ajax) oraz Alef, Mantalos (AEK)

Sędzia: Carlos Del Cerro (Hiszpania)