Towarzysko: zwycięstwa Brazylii i Argentyny, Urugwaj rozbił Meksyk

Faworyci nie zawiedli. W meczach towarzyskich rozgrywanych w nocy polskiego czasu z piątku na sobotę zwycięstwa odniosły m. in. Brazylia oraz Argentyna.

Szymon Mierzyński
reprezentacja Brazylii Getty Images / Kevin C. Cox / Na zdjęciu: reprezentacja Brazylii
Canarinhos pokonali na wyjeździe reprezentację USA 2:0, a oba gole padły w pierwszej połowie. Wynik otworzył Roberto Firmino, który trafił do siatki z kilku metrów po precyzyjnym dośrodkowaniu Douglasa Costy. Tuż przed przerwą natomiast Neymar bardzo pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Wila Trappa na Fabinho.

Jeszcze wyżej, bo 3:0 zwyciężyła Argentyna. "Albicelestes" - bez Lionela Messiego i innych gwiazd w składzie - pokonali Gwatemalę, zaś bramki jeszcze w pierwszej części zdobyli Gonzalo Martinez, Giovani Lo Celso oraz Giovanni Simeone.

Najwięcej goli padło w starciu Meksyku z Urugwajem. Luis Suarez i spółka sprawili rywalowi zimny prysznic, triumfując 4:1. As Barcelony ustrzelił dublet, a po jednym razie do siatki trafiali Jose Maria Gimenez i Gaston Pereiro.

W pozostałych meczach Ekwador okazał się lepszy od Jamajki (2:0), zaś Kolumbia ograła Wenezuelę (2:1).

Wenezuela - Kolumbia 1:2 (1:0)
1:0 - Darwin Machis 4'
1:1 - Radamel Falcao 55'
1:2 - Yimmi Chara 90'

USA - Brazylia 0:2 (0:2)
0:1 - Roberto Firmino 11'
0:2 - Neymar (k.) 43'

Ekwador - Jamajka 2:0 (1:0)