Championship: falstart Hull City. Kamil Grosicki poza kadrą meczową

Hull City przegrał na własnym stadionie z Aston Villą 1:3. W kadrze meczowej gospodarzy zabrakło Kamila Grosickiego, który jeszcze latem może zmienić klub.

Michał Piegza
Kamil Grosicki w barwach Hull City Reuters / Scott Heppell / Na zdjęciu: Kamil Grosicki w barwach Hull City
Aston Villa w poprzednim sezonie szanse na powrót do Premier League zaprzepaściła dopiero w finale play-off ulegając 0:1 Fulham. Drużyna z Birmingham nie dokonała zbyt wielu zmian w kadrze zespołu i w nowe rozgrywki weszła znakomicie.

Hull City jest przebudowywane. W kadrze meczowej zabrakło m.in. Kamila Grosickiego. Polak niedawno wznowił treningi z zespołem, ale prawdopodobnie jeszcze latem odejdzie z klubu.

Mecz świetnie rozpoczął się dla gospodarzy. W 7. minucie piłka po piąstkowaniu przez bramkarza trafiła przed pole karne, a tam "świecę" w kierunku bramki posłał Evandro. Niespodziewanie futbolówka pod znalazła się w bramce. Miejscowi z prowadzenia cieszyli się zaledwie przez siedem minut. Po wrzutce z rogu do remisu doprowadził Tommy Elphick.

Decydujący dla losów meczu był błąd bramkarza Hull City Davida Marshalla. Golkiper zbyt krótko wybił piłkę i chwilę później, po szybkiej akcji gości, musiał skapitulować. Kwadrans przed końcem Marshall ponownie nie popisał się przepuszczając łatwe do obrony uderzenie Alana Huttona.

Hull City - Aston Villa 1:3 (1:1)
1:0 - Evander 7'
1:1 - Elphick 14'
1:2 - El Mohamady 70'
1:3 - Hutton 75'

Kamil Grosicki powinien kontynuować karierę w Anglii?