Demonstracja siły Szachtiora Soligorsk. Rywal Lecha Poznań strzelił 11 goli!

Cztery dni przed rewanżowym meczem II rundy el. Ligi Europy z Lechem Poznań Szachtior Soligorsk urządził pokaz mocy. W spotkaniu 1/16 finału Pucharu Białorusi rywal Kolejorza pokonał FK Czist aż 11:0!

Maciej Kmita
piłkarze Lecha Poznań Newspix / Piotr Kucza / Na zdjęciu: piłkarze Lecha Poznań
To najwyższe zwycięstwo Szachtiora od ponad trzech lat, kiedy 19 lipca 2015 roku w Pucharze Białorusi pokonał 10:1 FC Slonim. Górnicy już do przerwy prowadzili 9:0, a wynik spotkania ustalili w 61. minucie - to oznacza, że strzelali rywalowi gola co 5,5 minuty!

Okazały triumf rywala Lecha jest tym bardziej godny uznania że w pucharowym spotkaniu z II-ligowcem trener Siergiej Taszujew postawił na zmienników. Z zawodników, którzy w czwartek zagrali przeciwko Lechowi, w niedzielę na boisku pojawili się jedynie Siergiej Bałanowicz i Maks Ebong.

Przed starciem z Kolejorzem najważniejsi piłkarze Szachtiora odpoczywali, podczas gdy w wyjściowym składzie Lecha na niedzielny mecz ligowy z Cracovią znalazło się aż 10 z 14 piłkarzy, którzy zagrali w pierwszym spotkaniu z Białorusinami.

Rewanżowy mecz II rundy el. Ligi Europy Lech - Szachtior odbędzie się w czwartek o godz. 20:45. W pierwszym spotkaniu padł remis 1:1, więc Kolejorzowi awans do kolejnej fazy da bezbramkowy remis albo zwycięstwo.

FK Czist - Szachtior Soligorsk 0:11 (0:9)
0:1 - Soiri 2'
0:2 - Łaptiew 8'
0:3 - Ebong 13'
0:4 - Ebong 31'
0:5 - Soiri 35'
0:6 - Soiri 37'
0:7 - Gromyko 40'