Ligue 1: pogoń Paris Saint-Germain i tylko remis. "Setka" wciąż możliwa

PSG zremisował z Guingamp 2:2. Nowi mistrzowie Francji wciąż mają szansę na zdobycie w rozgrywkach stu punktów. Gole dla gości zdobywali Blas i Briand, dla gospodarzy trafił dwukrotnie Cavani, z czego raz z rzutu karnego.

Michał Piegza
Edinson Cavani Getty Images / Matthias Hangst / Na zdjęciu: Edinson Cavani
Zespół PSG, nowy mistrz Francji w Ligue 1, aktualnie za cel postawił sobie przełamanie granicy stu punktów w sezonie. Rywal nie zamierzał się jednak w niedzielny wieczór kłaść przed paryżanami.

W pierwszej połowie to goście stworzyli sobie kilka wyśmienitych okazji. W 6. minucie niecelnie uderzał Jimmy Briand. Ten sam zawodnik kilka minut później głową źle orzymuerzrzył z czterech metrów. W rewanżu z pola karnego źle przymierzył Giovani Lo Celso. Jak się później okazało była to najlepsza okazja miejscowych w premierowej odsłonie.

Wydawało się, że w 22. minucie gospodarzy nic już nie uratuje. Do opuszczonej przez Alphonsa Areoli bramki uderzał Nicolas Benezet, jednak trafił w stojącego na linii Thiago Silvę. Po kolejnych siedmiu minutach i strzale oraz rykoszecie futbolówka otarła się o słupek bramki PSG.

Chwilę przed przerwą w końcu padł gol. Po rzucie rożnym z ok. 18 metrów fantastycznie uderzył Ludovic Blas. Areola nawet nie drgnął.

W drugiej odsłonie obraz gry długo nie ulegał zmianie, wciąż więcej z gry mieli goście. Paryżanie zdobyli gola w 53. minucie, ale sędzia uznał, że Kylian Mbappe Lottin był na spalonym. Powtórki pokazały, że arbiter popełnił błąd.

Gospodarze po godzinie gry uzyskali przewagę, ale w 68. minucie stracili drugą bramką. Po stracie piłki przez PSG i rozegraniu jej przez Guingamp, Briand z bliska podwyższył wynik.

Kwadrans przed końcem gospodarze złapali kontakt. Lo Celso był faulowany przed polem karnym, ale arbiter podyktował "jedenastkę", którą na gola zamienił Edinson Cavani. Siedem minut później był już remis, kiedy Urugwajczyk efektownym uderzeniem głową wykończył dobre dośrodkowanie Thomasa Meuniera.

Paryżanie dążyli do wygranej, ale do końca meczu nie stworzyli sobie klarownej okazji. Gospodarze stracili dwa punkty, jednak wciąż mogą ich zdobyć w sezonie 100. Do końce rozgrywek pozostały trzy kolejki, margines błędu już się wyczerpał.

Paris Saint-Germain - EA Guingamp 2:2 (0:1)
0:1 - Blas 45'
0:2 - Briand 68'
1:2 - Cavani (k.) 75'
2:2 - Cavani 82'

PSG: Alphonse Areola - Dani Alves, Thiago Silva, Presnel Kimpembe, Layvin Kurzawa - Giovani Lo Celso, Thiago Motta (64' Christopher Nkunku), Julian Draxler (51' Javier Pastore) - Angel di Maria (64' Thomas Meunier), Edinson Cavani, Kylian Mbappe Lottin.

Guingamp: Karl Johnsson - Felix Eboa Eboa, Christophe Kerbrat (81' Lebogang Phiri), Jeremy Sorbon, Jordan Ikoko - Etienne Didot, Ludovic Blas (85' Pedro Rebocho)- Nicolas Benezet, Clement Grenier, Marcus Thuram - Jimmy Briand (89' Mustapha Diallo).

Czerwona kartka: Lea Siliki (Stade Rennais) /70', za dwie żółte/

Angers SCO - Olympique Marsylia 1:1 (0:1) 0:1 - Thauvin (k.) 3' 1:1 - Traore 79'