Bundesliga: Schalke 04 Gelsenkirchen pokonane w Hamburgu

Wicelider Bundesligi Schalke '04 Gelsenkirchen niespodziewanie przegrało w Hamburgu z do tej pory zamykającym tabelę HSV 2:3. Gospodarze awansowali na 17. pozycję w lidze.

Michał Piegza
Hamburger SV Getty Images / Martin Rose / Hamburger SV
Zamykający tabelę Bundesligi Hamburger SV jeszcze się nie poddał. W ostatnim sobotnim meczu drużyna z Hamburga pokonała u siebie wicelidera Schalke 04 Gelsenkirchen.

Po wcześniejszej wygranej Bayernu, gracze gości wiedzieli już przed spotkaniem, że nie mają szans na mistrzostwo Niemiec. Jako pierwsi do bramki trafili przyjezdni, ale z prowadzenia cieszyli się tylko przez osiem minut.

Siedem minut po przerwie Schalke już przegrywało, ale w 64. minucie doprowadziło do wyrównania. Decydująca była 84. minuta. Kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się wówczas Aaron Hunt.

Hamburger SV - Schalke 04 Gelsenkirchen 3:2
0:1 - Naldo 10'
1:1 - Kostić 18'
2:1 - Holtby 52'
2:2 - Burgstaller 64'
3:2 - Hunt 84'