Holandia: kolejna bramka Piotra Parzyszka dla PEC Zwolle

Piotr Parzyszek strzelił gola dla PEC Zwolle w wygranym 2:0 (1:0) meczu 29. kolejki holenderskiej Eredivisie ze Spartą Rotterdam.

Kuba Cimoszko
Piotr Parzyszek (z prawej) Newspix / MICHAL STANCZYK / CYFRASPORT / Na zdjęciu: Piotr Parzyszek (z prawej)
24-latek wpisał się na listę strzelców w 64. minucie, ustalając jak się później okazało wynik spotkania. Polski napastnik przebywał na boisku do 87. minuty. Wtedy został zmieniony przez Erika Israelssona.

Dla Piotra Parzyszka było to piąte ligowe trafienie w tym sezonie. Warto jednak podkreślić, że ostatnio Polak jest w bardzo dobrej formie. W poprzedniej kolejce strzelił dwa gole w starciu z Feyenoordem Rotterdam.

Były młodzieżowy reprezentant kraju do PEC Zwolle trafił w lipcu zeszłego roku z De Graafschap na zasadzie wolnego transferu.

Zespół "Blauwvingers" zajmuje obecnie szóste miejsce w lidze z dorobkiem 43 punktów po 29 meczach.

PEC Zwolle - Sparta Rotterdam 2:0 (1:0)
1:0 - Youness Mokhtar 2'
2:0 - Piotr Parzyszek 64'

Czy Adam Nawałka powinien sprawdzić Piotra Parzyszka w kadrze?