II liga: falstart Warty Poznań. Cztery gole napastnika Olimpii Elbląg

Kandydat do awansu, Warta Poznań, rozpoczęła rundę wiosenną w II lidze od porażki 0:1 z Gryfem Wejherowo. Piotr Kurbiel strzelił cztery gole w wygranym 5:1 meczu z Gwardią Koszalin.

piłkarze Olimpii Elbląg Newspix / Piotr Klucza / Na zdjęciu: piłkarze Olimpii Elbląg
Warta Poznań zaliczyła totalny falstart w meczu z Gryfem Wejherowo. Po pierwsze pod kątem wyniku, ponieważ przegrała 0:1 z dotychczas ostatnim klubem w tabeli, a po drugie pod względem gry. Warta nie potrafiła zdominować podopiecznych Jarosława  Kotasa i oddała tylko kilka groźnych strzałów przez całe spotkanie. Do jedenastki z Poznania powrócił Paweł Piceluk, ale był niewidoczny na desancie i już po godzinie trener Petr Nemec wymienił go na Przemysława Kitę.

Jedynego gola w tym spotkaniu strzelił w 64. minucie Michał Ciarkowski. Nowy skrzydłowy Gryfa występował ponad pięć lat w Warcie. W sobotę przypomniał o sobie kibicom w Poznaniu. Dobrze w bramce gości spisał się Dawid Leleń, a dużo zamieszania robił na boku boiska Paweł Wojowski.

Gryf ma za sobą dwa mecze o stawkę w tym roku, oba na wyjeździe, a osiągnięte w nich wyniki robią wrażenie. Po bezbramkowym remisie na stadionie ŁKS-u Łódź drużyna z północy kraju podbiła stolicę Wielkopolski i zwiększa swoją szansę na utrzymanie.

Zdobycie czterech goli w 34 minuty to niecodzienny wyczyn Piotra Kurbiela. Napastnik Olimpii Elbląg prawie w pojedynkę zdemolował Gwardię Koszalin, a po zwycięstwie 5:1 jego drużyna traci punkt do miejsca barażowego. Ciekawe, że kanonadą popisała się ekipa, która w okresie przygotowań nie imponowała skutecznością, a ośmieszyła się Gwardia, która zimą "dziurawiła" siatki przeciwników. Za karę beniaminek wylądował na dnie tabeli. Sam Kurbiel zdobył w Koszalinie dwa razy więcej bramek niż w całej rundzie jesiennej. Już jest najlepszym snajperem Olimpii.

Generalnie w II lidze rozpoczęło się znane z poprzednich sezonów przebudzenie klubów ze strefy spadkowej. Nie dotyczy ono Gwardii, ale poza wspomnianym Gryfem, zapunktowały również Rozwój Katowice i MKS Kluczbork. Mecze tych drużyn miały dużą dramaturgię. Katowiczanie strzelili GKS-owi Bełchatów gola w 83. minucie, a Kacper Majchrowski, bramkarz MKS-u, obronił strzał Jakuba Poznańskiego z rzutu karnego w doliczonym czasie. Dzięki tej interwencji drużyna Jana Furlepy zwyciężyła 2:1 na terenie Wisły Puławy.

21. kolejka II ligi:

Gwardia Koszalin - Olimpia Elbląg 1:5 (1:5)

0:1 - Michał Ciarkowski 64'

Rozwój Katowice - GKS Bełchatów 1:0 (0:0)
1:0 - Adam Żak 83'

Wisła Puławy - MKS Kluczbork 1:2 (0:1)
0:1 - Paweł Baraniak 14'
0:2 - Konrad Zaradny 66'
1:2 - Alen Ploj 74'

Garbarnia Kraków - ROW 1964 Rybnik 1:3 (1:3)
0:1 - Kamil Spratek 7'
1:1 - Serhij Krykun 15'
1:2 - Sebastian Musiolik 23'
1:3 - Robert Tkocz (k.) 37'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Warta Poznań odkuje się w następnym meczu z Błękitnymi Stargard?