II liga: Radomiak podbił Rybnik. Trener miał nosa do napastników

Radomiak Radom wygrał drugi mecz w rundzie wiosennej II ligi. Drużyna Jerzego Cyraka zdobyła gola na 2:1 w spotkaniu z ROW-em 1964 Rybnik w 88. minucie.

Pojedynek w Rybniku to jedyny, który udało się rozegrać w sobotę w II lidze. Radomiak wybiegł na boisko po raz drugi w rundzie wiosennej i podobnie jak w meczu z Legionovią Legionowo wyszedł wcześnie na prowadzenie.

W 5. minucie Jakub Wróbel zachował się sprytnie po dośrodkowaniu i strzelił piętą do bramki. Napastnik zdobył w efektowny sposób swojego pierwszego gola od czasu transferu z Bruk-Betu Termaliki Nieciecza do Radomiaka Radom.

Po zdobyciu gola Radomiak mógł grać spokojniej i generalnie kontrolował wydarzenia na ośnieżonym boisku. Ataki ROW-u 1964 nabrały rumieńców w drugiej połowie, czego wymiernym efektem było wyrównanie Sebastiana Musiolika w 63. minucie.

Trener Jerzy Cyrak zaczął dokonywać roszad personalnych i miał nosa. Jednym ze zmienników został Jakub Rolinc, który zastąpił w jedenastce Radomiaka autora pierwszego gola Jakuba Wróbla. Mniej niż kwadrans wystarczył Rolincowi na zdobycie decydującej bramki na 2:1 w 88. minucie.

Radomiak odniósł drugie zwycięstwo w rundzie wiosennej i przesunął się na pozycję wicelidera. Inne kluby z czołówki nie mogły odpowiedzieć, ponieważ ich spotkania zostały odwołane. Na ławce rybniczan zasiadł po raz pierwszy Marek Koniarek i nie będzie dobrze wspominać swojego debiutu.

ROW 1964 Rybnik - Radomiak Radom 1:2 (0:1)
0:1 - Jakub Wróbel 5'
1:1 - Sebastian Musiolik 63'
1:2 - Jakub Rolinc 88'

ROW: Kacper Rosa - Dawid Kalisz, Krystian Kujawa (90' Marek Krotofil), Szymon Jary, Dawid Gojny - Robert Tkocz, Mariusz Muszalik (46' Bartłomiej Wasiluk), Kamil Spratek, Paweł Jaroszewski - Przemysław Brychlik, Sebastian Musiolik

Radomiak: Hubert Gostomski – Damian Jakubik, Martin Klabnik, Maciej Świdzikowski, Mateusz Zając - Matthieu Bemba, Simon Colina (69' Dawid Jabłoński) - Leandro (90' Patryk Winsztal), Peter Mazan, Damian Szuprytowski (82' Chinonso Agu) - Jakub Wróbel (74' Jakub Rolinc)

Żółte kartki: Wasiluk (ROW) oraz Colina (Radomiak)

Sędzia: Szymon Lizak (Poznań)

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Radomiak pozostanie na miejscu premiowanym awansem do końca sezonu?