Bundesliga: triumf Schalke, złoty gol Caligiuriego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Alex Grimm / Schalke 04 Gelsenkirchen
Getty Images / Alex Grimm / Schalke 04 Gelsenkirchen

W meczu otwierającym 26. kolejkę Bundesligi Schalke 04 Gelsenkirchen pokonało na wyjeździe 1.FSV Mainz 1:0. Zwycięską bramkę dla gości zdobył Daniel Caligiuri.

Zdecydowanym faworytem spotkania było Schalke 04 Gelsenkirchen. Klub ten walczy o miejsce na podium Bundesligi i nie może sobie pozwolić na wpadki z zespołami z dołu tabeli. Z kolei 1.FSV Mainz rywalizuje o utrzymanie w lidze i przed spotkaniem zajmował miejsce barażowe.

Gospodarze postawili rywalom trudne warunki. To miejscowi w pierwszej połowie byli bliżej zdobycia gola, ale Robin Quaison strzelił tuż nad poprzeczką. Gracze Schalke dobrze grali w defensywie i na niewiele pozwalali przeciwnikom.

W drugiej połowie Schalke zadało decydujący cios. W 55. minucie bramkę dla przyjezdnych strzelił Daniel Caligiuri. Dograł mu Nabil Bentaleb, a Caligiuri uderzył z dystansu i nie dał szans bramkarzowi na interwencję. Gospodarze starali się doprowadzić do wyrównania, ale brakowało im skuteczności.

1.FSV Mainz - Schalke 04 Gelsenkirchen 0:1 (0:0) 0:1 - Daniel Caligiuri 55'