Bundesliga: Bochum rozwścieczyło czerwone byki. Kanonada w Darmstadt

Sobotnie mecze Bundesligi dostarczyły wielu emocji i bramek. FC Augsburg rozbił na wyjeździe SV Darmstadt 98 5:0, a wszystkie gole strzelił w trakcie niecałej pół godziny. RB Lipsk szybko stracił gola z VfL Bochum, ale ostatecznie wygrał 4:1.

Łukasz Witczyk
radość piłkarzy RB Lipsk Getty Images / Christof Koepsel / Na zdjęciu: radość piłkarzy RB Lipsk
Mecz w Bochum świetnie rozpoczął się dla gospodarzy. Już w 7. minucie VfL objęło prowadzenie po trafieniu Maximiliana Wittka. Szybko stracony gol podziałał na gości niczym płachta na czerwonego byka i potem nie dali dojść do głosu swoim przeciwnikom. Już po kwadransie gry przyjezdni trafili do siatki, ale gol nie został uznany z powodu spalonego. Wątpliwości nie było w 30. minucie, kiedy to do remisu doprowadził Dani Olmo.

Do przerwy było 1:1, ale po zmianie stron to ekipa z Lipska dominowała. W trakcie pięciu minut goście trzykrotnie cieszyli się z bramek i zapewnili sobie ważne zwycięstwo w kontekście walki o czołową czwórkę, która da prawo gry w Lidze Mistrzów.

Sześć goli padło w spotkaniu SV Darmstadt 98 z FC Augsburg. Wszystkie strzelili goście i to w ciągu niecałej pół godziny. Strzelcami byli Phillip Tietz, Fredrik Jensen, Ruben Vargas i Ermedin Demirović. Ten ostatni dwukrotnie pokonał bramkarza rywali. Po takich ciosach ekipa z Darmstadt nie zdołała się podnieść, a w drugiej połowie goście strzelili jeszcze jednego gola.

Zwycięstwo odniosła także Borussia Dortmund, która pokonała Union Berlin. Strzelcami goli byli Karim Adeyemi i Ian Maatsen. Z triumfu cieszyli się też piłkarze Eintrachtu Frankfurt, którzy pokonali Heidenheim. Punktami podzieliły się za to 1.FSV Mainz i Borussia M'gladbach.