Primera Division: szalone derby Sewilli. 8 goli w spotkaniu!

Betis niespodziewanie pokonał na wyjeździe Sevillę 5:3 w ramach 18. kolejki Primera Division. Dla gospodarzy była to pierwsza porażka na własnym boisku od ponad roku!

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Na zdjęciu piłkarze Real Betis PAP/EPA / EPA/Jose Manuel Vidal / Na zdjęciu piłkarze Real Betis
Najgorętsze derby w Hiszpanii pomiędzy Sevillą i Betisem nie zawiodły kibiców. W starciu dwóch ekip ze stolicy Andaluzji goście wygrali 5:3 i przerwali kapitalną serię Sevilli na własnym boisku.

Tegoroczny uczestnik Ligi Mistrzów przegrał na Sanchez Pizjuan po raz pierwszy od listopada 2016 roku, kiedy to na tym boisku triumfował Juventus Turyn. W kolejnych 29 domowych spotkaniach Sevilla zawsze wygrywała bądź remisowała.

Starcie dla gospodarzy rozpoczęło się w najgorszy możliwy sposób. Już w pierwszej akcji meczu do siatki trafił Fabian Ruiz. W spotkaniu pełnym błędów na tyłach Sevilla 2-krotnie doprowadzała do remisu. Kluczowym momentem meczu był okres między 63 i 65 minutą, kiedy to goście zdobyli 2 bramki i swojego prowadzenia nie oddali już do końca spotkania.

Tym samym fatalnie swoją przygodę z Primera Division rozpoczął trener Vincenzo Montella, który pod koniec roku przejął ekipę Sevilli.

UD Las Palmas - SD Eibar 1:2 (1:0)
1:0 - Jonathan Viera (k.) 32'
1:1 - Fabian Orellana 73'
1:2 - Sergi Enrich 77'

Sevilla FC - Real Betis 3:5 (2:2)
0:1 - Fabian Ruiz 1'
1:1 - Wissam Ben Yedder 13'
1:2 - Zouhair Feddal 21'