Primera Division: Valencia nie wykorzystała potknięć rywali

Zgubiła punkty Barcelona, stracił je Real Madryt, zawiodła również Valencia CF. W 14. kolejce podopieczni Marcelino Garcii Torala, mimo długiej gry w liczebnej przewadze, dali sobie strzelić gola i przegrali 0:1 z Getafe CF.

Dominik Polesiński
radość piłkarzy Getafe CF Getty Images / Gonzalo Arroyo Moreno / Stringer / Na zdjęciu: radość piłkarzy Getafe CF
Mecz na Coliseum Alfonso Pereza w Getafe nie należał do przyjemnych dla oka. Od pierwszych minut piłkarze częściej kopali się po nogach niż zagrażali bramkom. Sędzia miał kłopot z utemperowaniem zawodników, reagował nerwowo i popełniał błędy. Szybko, bo już w 25. minucie z boiska za dwie żółte kartki wyrzucony został Mauro Arambarri. Właśnie urugwajski pomocnik i Damian Suarez należeli do najbardziej ostro grających piłkarzy Getafe, ale temu drugiemu się upiekło.

Mimo gry w osłabieniu to gospodarze częściej utrzymywali się przy piłce. Najlepszą okazję na gola zmarnował Jorge Molina, który po podaniu Suareza fatalnie przestrzelił głową. Valencia odpowiadała próbami z rzutów wolnych. Dani Parejo dwukrotnie celnie uderzył nad murem, ale Guaita nie dał się zaskoczyć.

Valencia walczyła o ustanowienie klubowego rekordu kolejnych wyjazdowych wygranych, który do tej pory wynosił 4. Zamiast historycznej chwili, przyszło jednak wielkie rozczarowanie. Grające w dziesiątkę Getafe w 66. minucie zdobyło gola. Gabriel Paulista zbyt krótko wybił piłkę głową z pola karnego z czego skorzystał Markel Bergara. Po jego strzale z 20 metrów piłka odbiła się rykoszetem od nogi Paulisty i całkowicie zmyliła bramkarza.

Po stracie gola goście rzucili się do zmasowanych ataków, ale miejscowa obrona nie dała się złamać. W końcowych minutach było gorąco. Piłkarzom puszczały nerwy, a sędzia "sypał" kartkami. Valencia musiała przełknąć gorzką pigułkę, porażka w Getafe jest dla niej pierwszą w sezonie.

Getafe CF - Valencia CF 1:0 (0:0)
1:0 - Markel Bergara 66'

Getafe CF: Guaita - Damian Suarez, Djene Dakonam, Bruno Gonzalez Cabrera, Francisco Jose Molinero Calderon, Francisco Portillo, Markel Bergara, Mauro Arambarri, Amath Diedhiou (72' Faycal Fajr), Jorge Molina (90+3' Mehdi Lacen), Angel (79' Mathias Olivera).

Valencia CF: Neto - Martin Montoya, Gabriel Paulista, Ruben Vezo, Jose Gaya, Carlos Soler, Geoffrey Kondogbia (46' Ignacio Gil), Dani Parejo, Andreas Pereira (63' Santi Mina), Simone Zaza, Rodrigo.

Żółte kartki: Calderon, Arambarri, Dakonam, Diedhiou, Angel, Molina, Suarez (Getafe) oraz Kondogbia, Parejo, Montoya, Mina (Valencia).

Czerwona kartka: Arambarri (Getafe) - 25' za drugą żółtą.

1:0 - Jonathan Calleri 19'

Czerwona kartka: Jordi Amat /90', za drugą żółtą/ (Betis).

Girona FC - Deportivo Alaves 2:3 (0:0) 1:0 - Christian Stuani 59' 2:0 - Juanpe 62' 2:1 - Ibai Gomez 71' 2:2 - Ibai Gomez (k.) 87' 2:3 - Ibai Gomez 90+3'