Arka Gdynia jest o krok od PKO Ekstraklasy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Arka Gdynia / Karol Czubak z Arki Gdynia w meczu Fortuna I ligi
Instagram / Arka Gdynia / Karol Czubak z Arki Gdynia w meczu Fortuna I ligi

Arka Gdynia nie potknęła się w meczu ze zdegradowanym już Zagłębiem Sosnowiec. Po komplet punktów sięgnęli w niedzielę również Odra Opole oraz Górnik Łęczna.

Od piątku było jasne, że Arka Gdynia nie zapewni sobie w tej kolejce awansu do PKO Ekstraklasy. To była konsekwencja zwycięstwa trzeciego w tabeli GKS-u Katowice z imiennikiem z Tychów. Arka mogła natomiast zrobić krok w kierunku sukcesu, a jej przeciwnikiem w Gdyni było zdegradowane już Zagłębie Sosnowiec. O zwycięstwie 1:0 podopiecznych Wojciecha Łobodzińskiego zdecydowało uderzenie Olafa Kobackiego z rzutu karnego w 13. minucie. Arka będzie teraz mogła przypieczętować awans w derbach na stadionie Lechii Gdańsk.

Odra Opole odniosła wysokie zwycięstwo 3:0 z Wisłą Płock, przez co skomplikowała Nafciarzom znalezienie się w barażach o awans. Krótka kanonada Odry rozpoczęła się w 27. minucie i zakończyła tuż przed ostatnim gwizdkiem w pierwszej połowie. Jean Franco Sarmiento strzelił dwa gole płocczanom, a za ustalenie wyniku odpowiadał Borja Galan. Wisła nie odpowiedziała ani jednym trafieniem.

Górnik Łęczna poradził sobie w roli faworyta na stadionie Polonii Warszawa. Podopieczni Pavola Stano byli konkretniejsi w ataku niż zagrożony spadkiem beniaminek, co potwierdzili bramkami Mateusza Młyńskiego oraz Damiana Warchoła. Górnik jest na czwartym miejscu w tabeli, a Polonii nie pozostał nawet punkt przewagi nad otwierającą strefę spadkową Resovią.

32. kolejka Fortuna I ligi:

Arka Gdynia - Zagłębie Sosnowiec 1:0 (1:0) 1:0 - Olaf Kobacki (k.) 13'

Odra Opole - Wisła Płock 3:0 (3:0) 1:0 - Jean Franco Sarmiento 28' 2:0 - Jean Franco Sarmiento 40' 3:0 - Borja Galan (k.) 45'

Polonia Warszawa - Górnik Łęczna 0:2 (0:1) 0:1 - Mateusz Młyński 39' 0:2 - Damian Warchoł 56'