Problem Czarnogórców. Kontuzja Stevana Joveticia

Podczas meczu eliminacji mistrzostw świata pomiędzy Czarnogórą i Danią (0:1) kontuzji doznał gwiazdor gospodarzy, Stevan Jovetić. Jego występ w meczu z Polską stoi pod dużym znakiem zapytania.

Łukasz Witczyk
Stevan Jovetić PAP/EPA / JULIO MUNOZ / Stevan Jovetić
Stevan Jovetić urazu nabawił się na początku spotkania reprezentacja Czarnogóry z Danią. Gwiazda czarnogórskiej kadry w 20. minucie musiała opuścić boisko z powodu urazu uda. Na razie nie jest pewne jak długo potrwa przerwa w grze Joveticia. Piłkarz musi przejść dokładne badania i wtedy będzie znana diagnoza.

Nie jest jednak wykluczone, że w niedzielnym meczu przeciwko reprezentacji Polski Jovetić nie zagra. Do tego wykluczeni z powodu kartek są Stefan Savić i Marko Vesović. To dobra wiadomość dla Biało-Czerwonych, którzy w ostatniej kolejce eliminacji będą walczyć o awans do mistrzostw świata.

Polakom potrzebny jest jeden punkt i wtedy będą pewni gry w rosyjskim mundialu. Jeśli Duńczycy stracą punkty z Rumunami, to reprezentanci Polski zapewnią sobie awans do mistrzostw niezależnie od wyniku starcia z Czarnogórą.