II liga: ostatnie słowo należało do ŁKS-u Łódź

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe /  / Piłka nożna
Materiały prasowe / / Piłka nożna

ŁKS Łódź pozostaje niepokonany po awansie na szczebel centralny. W 8. kolejce II ligi pokonał 2:1 Znicza Pruszków dzięki bramce Maksymiliana Rozwandowicza w 91. minucie.

ŁKS Łódź z bilansem cztery zwycięstwa i tyle samo remisów jest na miejscu barażowym. O wygraną w piątek nie było beniaminkowi łatwo. W 85. minucie Znicz Pruszków doprowadził do remisu 1:1. Po rajdzie Kamila Włodyki do bramki trafił Patryk Kubicki. ŁKS-owi Łódź pozostało niewiele czasu na odpowiedź, jednak zdążył zareagować.

W 91. minucie Maksymilian Rozwandowicz huknął w okienko na 2:1 zza pola karnego i zdobył swojego pierwszego gola w sezonie. Była to nagroda dla łodzian za ofensywne ustawienie. W ich jedenastce było dwóch nominalnych napastników Krystian Pieczara oraz Jewhen Radionow, a po przerwie pojawił się na boisku również Łukasz Zagdański.

Zwrotów akcji nie brakowało również na Śląsku. ROW 1964 Rybnik najpierw prowadził z Rozwojem Katowice, następnie stracił dwa gole, a w 77. minucie Mariusz Muszalik doprowadził do remisu 2:2 z rzutu karnego. Weteran pokazał jak należy wykonać ten element sztuki piłkarskiej Michałowi Płonce, którego strzał z rzutu karnego zatrzymał Kacper Rosa.

Wskutek podziału punktów obie drużyny pozostały w dolnej połowie tabeli. Wyżej jest ROW 1964, ale ma tylko dwa "oczka" przewagi nad obecnym w strefie spadkowej Rozwojem.

Pozostałe mecze 8. kolejki zostały zaplanowane na sobotę i niedzielę.

8. kolejka II ligi:

Znicz Pruszków - ŁKS Łódź 1:2 (0:1) 0:1 - Jewhen Radionow 10' 1:1 - Patryk Kubicki 85' 1:2 - Maksymilian Rozwandowicz 90'

ROW 1964 Rybnik - Rozwój Katowice 2:2 (1:0) 1:0 - Damian Koleczko 32' 1:1 - Paweł Szołtys 55' 1:2 - Michał Płonka 74' 2:2 - Mariusz Muszalin (k.) 77'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy ŁKS Łódź będzie niepokonany przez całą rundę jesienną?