Pierwsza porażka zespołu Ryszarda Tarasiewicza w II lidze

Tylko w jednym meczu Kotwicy Kołobrzeg zadziałał "efekt nowej miotły". W niedzielę została pokonana 0:1 przez ŁKS II Łódź. Efektowne zwycięstwo 3:0 odniosła Radunia Stężyca z GKS-em Jastrzębie.

Ryszard Tarasiewicz WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Ryszard Tarasiewicz
Kotwica Kołobrzeg wygrała w pierwszym meczu pod wodzą Ryszarda Tarasiewicza 3:1 z Wisłą Puławy. W drugim spotkaniu nastąpił już zimny prysznic dla trzeciego zespołu w tabeli. Kotwica przegrała 0:1 i nie wykorzystała okazji do odzyskania miejsca premiowanego awansem. ŁKS II Łódź przeprowadził decydującą akcję w 30. minucie, a jedynym skutecznym piłkarzem popołudnia w Kołobrzegu był Maciej Śliwa.

Radunia Stężyca zagrała na własnym stadionie z coraz mocniej zagrożonym spadkiem GKS-em Jastrzębie. Także gospodarzom nie wiedzie się za dobrze w rundzie wiosennej, przez co oddaliła się perspektywa gry w barażach o awans. Pierwsza połowa meczu zakończyła się bezbramkowym wynikiem. W niej trzech zawodników gospodarzy zostało napomnianych żółtą kartką, a po stronie jastrzębian jeden.

Druga połowa to już inna historia. Ledwo została wznowiona gra, a Radunia cieszyła się ze zdobycia prowadzenia strzałem Wojciecha Słomki. Od tego momentu gospodarze mogli bronić wyniku, a GKS Jastrzębie znalazł się w opałach. W 57. minucie Radunia dorzuciła gola na 2:0 dzięki uderzeniu z rzutu karnego Wojciecha Łuczaka, a jej natarcie skończyło się jeszcze trafieniem na 3:0 Mateja Mrsicia w 62. minucie.

Drużyna rezerw okazała się mocniejsza również od Chojniczanki. Zagłębie II Lubin zapewniło sobie zwycięstwo 2:1 po przerwie, grając jedenastu na dziesięciu. Już w 15. minucie Chojniczanka straciła zawodnika z powodu czerwonej kartki dla Błażeja Szczepanka. Miedziowi przesunęli się dzięki trzem punktom do strefy barażowej.

W niedzielę doszło jeszcze do pojedynku Lecha II Poznań ze Stalą Stalowa Wola. Zakończył się bezbramkowym remisem. Najlepiej okazji do zdobycia gola nie wykorzystał Kamil Jakóbczyk, którego strzał z rzutu karnego zatrzymał Mikołaj Smyłek.

Kolejka zostanie dokończona w poniedziałek meczem Olimpią Elbląg ze Stomilem Olsztyn.

29. kolejka II ligi:

Kotwica Kołobrzeg - ŁKS II Łódź 0:1 (0:1)
0:1 - Maciej Śliwa 30'

Radunia Stężyca - GKS Jastrzębie 3:0 (0:0)
1:0 - Wojciech Słomka 47'
2:0 - Wojciech Łuczak (k.) 57'
3:0 - Matej Mrsić 62'

Zagłębie II Lubin - Chojniczanka 2:1 (0:0)
1:0 - Rafał Adamski (k.) 68'
2:0 - Paweł Kruszelnicki 90'
2:1 - Hide Vitalucci 90'

Lech II Poznań - Stal Stalowa Wola 0:0

Tabela II ligi:

Standings provided by Sofascore

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Kotwica Kołobrzeg awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?