Beniaminek coraz bliżej ewakuacji ze strefy spadkowej II ligi

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Łukasz Łagoda / Na zdjęciu: piłkarze Olimpii Grudziądz
WP SportoweFakty / Łukasz Łagoda / Na zdjęciu: piłkarze Olimpii Grudziądz

Po jednym golu w obu sobotnich meczach w II lidze. Olimpia Grudziądz zwyciężyła z Wisłą Puławy, a Hutnik Kraków okazał się lepszy od regionalnego przeciwnika Sandecji Nowy Sącz.

Olimpia Grudziądz przyspieszyła pod wodzą dobrze znanego na Pomorzu trenera Mariusza Pawlaka. Akurat w sobotę przeciwnikiem beniaminka był były klub jego szkoleniowca Wisła Puławy. Oba kluby rywalizują o pozostanie w lidze na następny sezon, więc zanosiło się na pełne napięcia i wyrównane spotkanie. Aż dziewięciu zawodników zobaczyło żółtą kartkę od sędziego Łukasza Ostrowskiego.

Decydująca bramka na 1:0 dla Olimpii padła w 67. minucie za sprawą uderzenia Szymona Krocza. Grudziądzanie nie pozwolili Wiśle na doprowadzenie do remisu, a sytuacja na pograniczu strefy spadkowej zrobiła się ciekawa. Puławianie pozostali na najniższym bezpiecznym miejscu, ale stracili całą zaliczkę trzech punktów nad zespołem z Grudziądza.

W Niepołomicach doszło do konfrontacji drugoligowców z województwa małopolskiego. Sandecja Nowy Sącz próbuje jeszcze cudownie uratować się przed spadkiem, a celem Hutnika Kraków jest dostanie się do baraży o awans do Fortuna I ligi.

Także w tym meczu skończyło się na jednym golu, tyle że dla odmiany padł on w pierwszej połowie spotkania. Hutnik Kraków zapewnił sobie zwycięstwo 1:0 uderzeniem Marcina Wróbla. Sandecja miała dużo czasu na uratowanie wyniku, jednak ponownie pokazała niewiele interesującego na połowie przeciwnika.

29. kolejka II ligi:

Olimpia Grudziądz - Wisła Puławy 1:0 (0:0) 1:0 - Szymon Krocz 67'

Sandecja Nowy Sącz - Hutnik Kraków 0:1 (0:1) 0:1 - Marcin Wróbel 37'

Tabela II ligi:

Standings provided by Sofascore

Czytaj także: Wisła Kraków wzmacnia skrzydła. Doświadczony Albańczyk ma pomóc w awansie Czytaj także: Wisła zrezygnowała z piłkarza. Nie przeszedł testów medycznych

Źródło artykułu: WP SportoweFakty

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Olimpia Grudziądz utrzyma się w tym sezonie w II lidze?