Nice I liga: Chojniczanka wygrała dreszczowiec. Pięć goli w doliczonym czasie

Piłkarze rozstrzygnęli trzy z pięciu meczów w Nice I lidze w doliczonym czasie. Chojniczanka Chojnice wygrała 4:3 z Ruchem Chorzów. W prestiżowej konfrontacji Górnik Łęczna zremisował 1:1 z Drutex-Bytovią.

Radość piłkarzy Chojniczanki PAP / PAP/Adam Warżawa / Radość piłkarzy Chojniczanki
Konkurs na widowisko dnia wygrał mecz w Chojnicach. Gospodarze triumfowali 4:3 z Ruchem Chorzów, choć nie wykorzystali dwóch rzutów karnych, a pierwszego gola strzelili dopiero w 67. minucie. Od tego momentu na stadionie Chojniczanki Chojnice bramka padała średnio co cztery minuty. W doliczonym czasie spadkowicz z Lotto Ekstraklasy zmienił wynik 1:3 na 3:3, ale poniosła go euforia. Ostatnie słowo należało do Chojniczanki, a konkretnie do Jakuba Bąka.

Do prestiżowej konfrontacji doszło w Łęcznej. Tomasz Kafarski, trener Górnika, spotkał się z Adrianem Stawskim, czyli swoim byłym asystentem i zarazem następcą w Drutex-Bytovii. Uczeń był blisko pokonania mistrza, ponieważ bytowianie prowadzili przez 75 minut. Na dodatek mieli rzut karny. Nie wykorzystał go Janusz Surdykowski, a kara za zmarnowanie szansy była surowa. Górnik wyrównał na 1:1 w 92. minucie.

Podobny scenariusz miało spotkanie w Katowicach. GKS doprowadził do remisu 1:1 z Odrą Opole w doliczonym czasie.

Najważniejszy mecz dla góry tabeli rozegrano w Legnicy. Nie doszło tam do żadnego przełomu. Miedź zremisowała bezbramkowo ze Stalą Mielec i pozostała na miejscu premiowanym awansem, choć z małą przewagą nad grupą pościgową. Pierwszego gola po powrocie do Nice I ligi strzelił Wołodymyr Kowal. Jego Olimpia Grudziądz nie utrzymała prowadzenia i zremisowała 1:1 ze Stomilem Olsztyn.