Nice I liga: potknięcia GKS i Olimpii. Pierwsze zwycięstwo Zagłębia

Zaledwie trzy gole padły w czterech niedzielnych spotkaniach Nice I ligi. Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniosło Zagłębie Sosnowiec, a pierwsze punkty straciły zespoły z Tychów i Grudziądza.

Michał Piegza
Radość Zagłębia Sosnowiec Newspix / Krzysztof Dzierzawa/PressFocus/NEWSPIX.PL / Radość Zagłębia Sosnowiec
GKS Tychy w przypadku wysokiej wygranej w Głogowie nad Chrobrym mógł zostać liderem Nice I ligi. Gospodarze po dwóch ostatnich wygranych nad Ruchem Chorzów (w lidze i Pucharze Polski) potwierdzili, że są zespołem nieobliczalnym i każdy musi się z nim liczyć. W efekcie z Głogowa tyszanie wrócili bez punktów. Jedynego gola w meczu zdobył Przemysław Trytko. Chrobry w rozgrywkach wciąż jest niepokonany i minął w tabeli tyszan.

Również tylko jeden gol padł w Mielcu. Stal po raz drugi w stosunku 1:0 zwyciężyła na własnym stadionie. Tym razem wyższość gospodarzy musiała uznać Olimpia. Przypomnijmy, że drużyna z Grudziądza wygrała pierwsze dwa spotkania. Goście od 34. minuty musieli grać w osłabieniu, za dwie żółte kartki boisko musiał opuścić Matic Zitko.

Pierwszy punkt w sezonie zdobyły Wigry Suwałki. W meczu ze spadkowiczem z Lotto Ekstraklasy Górnikiem Łęczna nie padły bramki. Spotkanie bez historii, o którym w poniedziałek mówić się będzie jeszcze co najwyżej w Łęcznej i Suwałkach.

Zwycięstwa i pierwszych punktów doczekali się w końcu w Sosnowcu. Zagłębie po dwóch porażkach tabeli nie zamykało tylko dlatego, że Ruch Chorzów do rozgrywek przystąpił z ujemnymi punktami. W spotkaniu z Pogonią Siedlce gospodarzom do wygranej  wystarczył jeden gol. W 38. minucie Żarko Udovicić dograł do Szymona Lewickiego, a ten nie miał problemów ze zdobyciem bramki. Napastnik Zagłębia gola mógł zdobyć po przerwie, ale trafił w słupek.