Sparingowo: porażka Ruchu Chorzów w ostatnim sprawdzianie przed ligą

Ruch Chorzów w meczu sparingowym przegrał w Karwinie z MFK 1:3. Był to ostatni sprawdzian zespołu prowadzonego przez Krzysztofa Warzychę przed inauguracją sezonu.

Michał Piegza
piłkarze Ruchu Chorzów PAP / Piotr Polak / Na zdjęciu: piłkarze Ruchu Chorzów
Spotkanie w Karwinie z miejscową MFK było ostatnim sprawdzianem piłkarzy Ruchu Chorzów przed inauguracją sezonu Nice I ligi. Krzysztof Warzycha w 1. kolejce na pewno nie będzie mógł skorzystać z nowych zawodników. Stąd też na placu gry pojawiło się kilku niedoświadczonych zawodników.

Od początku więcej z gry mieli chorzowianie, ale to goście zdobyli gola w 32. minucie. Chwilę przed przerwą drużyna czeskiej ekstraklasy podwyższyła prowadzenie. Ruch odpowiedział rywalom po zmianie stron. Błąd obrony wykorzystał Bartosz Nowak. Po kilku minutach drużyna MFK zdobyła trzeciego gola.

MFK Karvina - Ruch Chorzów 3:1 (2:0)
1:0 - Janecka 32'
2:0 - Wagner 44'
2:1 - Nowak 51'
3:1 - Panak 57'

Skład Ruch Chorzów
: Libor Hrdlicka (77' Kewin Paszek) - Gracjan Komarnicki, Kacper Czajkowski, Miłosz Trojak, Paweł Starzyński - Miłosz Przybecki, Michał Walski, Maciej Urbańczyk, Bartosz Nowak, Łukasz Siedlik (65' Kamil Słoma) - Jakub Arak.

W 77. minucie na boisku pojawili się: Artur Balicki, Mateusz Hołownia, Dominik Małkowski, Patryk Sikora, Santiago Villafane, Mateusz Zawal.

Ruch Chorzów do końca roku wydostanie się ze strefy spadkowej?