Błyskawica nie do zatrzymania. Arkadiusz Milik strzelił 2 gole!

Arkadiusz Milik strzelił dwa gole, a Napoli wygrało we wtorek 4:1 mecz sparingowy z Carpi. To jest na razie lato polskiego snajpera!

Jacek Stańczyk
PAP/EPA / EPA/ROMAN PILIPEY
Tym razem był to Arek - Błyskawica. Polak strzelił bowiem dwa gole w zaledwie cztery minuty, a pierwszego z nich w 82. minucie. Huknął wtedy lewą nogą z linii pola karnego w okienko bramki rywali.

Potem dołożył już tylko nogę i z pięciu metrów wbił piłkę do pustej bramki.

Wcześniej, bo już na początku meczu, trafił Jose Callejon, a spotkanie zakończył gol Adama Ounasa.

Arkadiusz Milik, który na boisku pojawił się w drugiej połowie, tak skomentował swój występ: - To dla mnie ważne, aby zapoznawać się z boiskiem i bramką, odkąd wróciłem po długiej przerwie spowodowanej kontuzją. To był jednak tylko mecz towarzyski, te najważniejsze dopiero przyjdą. Scudetto? Dlaczego nie.

Nasz snajper w letnich sparingach na razie jest nie do zatrzymania. Wcześniej bowiem Arkadiusz Milik  strzelił 3 gole w meczu z Anaunią (17:0), a potem dołożył 2 w meczu z Trento (7:0). Ma już 7 goli, tyle samo do Dries Mertens.

Letni okres przygotowawczy jest dla Milika kluczowy. Po jesiennej kontuzji kolana, wiosną snajper reprezentacji Polski usiadł na ławce rezerwowych, nie grał za dużo, nie był w najlepszej formie. I nie ma co się temu dziwić. Teraz na pewno trenerowi Maurizio Sarriemu przysporzy bólu głowy.