Bundesliga: SC Freiburg blisko pucharów, trudna sytuacja HSV i FSV Mainz

W niedzielę rozegrano dwa mecze 32. kolejki Bundesligi. SC Freiburg pokonało Schalke 04 Gelsenkirchen (2:0), a Hamburger SV bezbramkowo zremisował z 1.FSV Mainz.

Łukasz Witczyk
operator w czasie meczu Bundesligi Getty Images / Na zdjęciu: operator w czasie meczu Bundesligi
SC Freiburg dzięki wygranej nad Schalke 04 Gelsenkirchen jest coraz bliżej zapewnienia sobie gry w Lidze Europy. Bohaterem zwycięskiego zespołu był Florian Niederlechner, który zdobył oba gole. W 22. minucie przeprowadził on dwójkową akcję z Janikiem Habererem i z kilku metrów pokonał bramkarza rywali. Z kolei 9 minut później skutecznie egzekwował on rzut karny.

W innym niedzielnym meczu 32. kolejki Bundesligi Hamburger SV bezbramkowo zremisował z 1.FSV Mainz. To oznacza, że oba kluby nadal mają na swoim koncie po 34 punkty i walczą o utrzymanie. Zespół z Moguncji jest piętnasty, a hamburczycy zajmują barażową szesnastą lokatę.