Dawid Nowak: Będziemy grali z większym luzem

Dawid Nowak znów był bohaterem Bruk-Bet Termaliki. To jego gol dał zwycięstwo przy Ściegiennego i miejsce w grupie mistrzowskiej. Teraz przez niecieczanami siedem kolejek, w których postarają się pokazać jeszcze lepszą grę. Tym razem już bez presji.

Sebastian Najman
PAP / Piotr Polak

- Bardzo się cieszymy, bo naszym założeniem od początku sezonu był awans do pierwszej ósemki. Zrealizowaliśmy cel, akurat tak się złożyło, że walczyliśmy o to w ostatniej kolejce rundy zasadniczej, wygraliśmy i można powiedzieć, że będziemy grali z większym luzem i pokażemy lepsza piłkę - mówił szczęśliwy po meczu w Kielcach Dawid Nowak.

Bruk-Bet przyjechał na Kolporter Arenę bez kompleksów. - Przyjechaliśmy po zwycięstwo i nieważne w jakim to miało być stylu. Korona miała dobrą serię u siebie, za trenera Bartoszka wygrywała wszystkie mecze i chcieliśmy im to przerwać. Uważam, że pierwszą połowę zagraliśmy niezłą, w drugiej po bramce było trochę nerwówki, ale udało się dowieźć to zwycięstwo - ocenił 32-letni napastnik.

Trafienie z 56. minuty było dopiero jego drugim w obecnych rozgrywkach, ale podobnie jak kilka dni wcześniej (przeciwko Piastowi Gliwice - przyp. red.), dało komplet punktów, decydujących o zapewnieniu sobie utrzymania już w sezonie zasadniczym.

Realizacja tego celu nie była jednak prosta. Mecze 30. kolejki rozgrywane były bowiem jednocześnie, a układ miejsce 6-8 zmieniał się dynamicznie. Czy w związku z tym podopieczni Marcina Węglewskiego znali rezultaty na innych stadionach? - Tak naprawdę liczyliśmy tylko na siebie. Wiem, że ktoś sprawdzał wyniki, ale głównym założeniem było zdobycie trzech punktów - zakończył Dawid Nowak.

Ile goli w meczach grupy mistrzowskiej zdobędzie Dawid Nowak?