Nie myślą o przeciwniku - przed meczem Pelikan Łowicz - Przebój Wolbrom

Wydaje się, że faworytem spotkania 22. kolejki II ligi grupy wschodniej pomiędzy Pelikanem Łowicz a Przebojem Wolbrom są gospodarze. W tabeli wyżej znajdują się wolbromianie, ale nad łowiczanami mają jedynie dwa oczka przewagi. Jesienią lepszy był Przebój, który spotkanie z Pelikanem wygrał 3:0. Zimą łowiczanie przeszli jednak kadrową rewolucję i ich gra w niczym nie przypomina tej z zeszłego roku.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

- Moim zdaniem wszystkie mecze będą trudne. To jest II liga, tu 90 proc. gry opiera się na walce. Będziemy walczyli jak w każdym meczu. Z Sandecją walczyliśmy, wszystko było dobrze, ale przegraliśmy i w świat idzie wynik, nie nasza gra. Ale cóż, nic z tym nie zrobimy - powiedział po sobotnim treningu pomocnik Pelikana Adam Mójta.

Piłkarze Ptaków przyznają również, że do niedzielnego meczu przygotowują się tak jak do każdego innego. Nie szykują specjalnej taktyki. - Nie przygotowujemy się specjalnie pod kątem tego jak wygląda przeciwnik. My zwracamy uwagę na siebie w jakiej jesteśmy formie, dyspozycji, a nie przygotowujemy się specjalnie na to jak będzie grał przeciwnik. My musimy zagrać dobry mecz i wtedy sobie poradzimy na pewno - przyznał inny pomocnik biało-zielonych, Michał Łochowski. - Strzelić dwie, trzy bramki do przerwy tak jak zrobiliśmy to z Sokołem i potem grać spokojnie - dodał Mójta.

W ostatniej kolejce łowiczanie przegrali w Nowym Sączu 0:1. Jak jedną zaznaczają gracze z Łowicza o tamtym spotkaniu już nie pamiętają. - Na pewno wiara by nas opuściła jakbyśmy przegrali tam 0:5 czy 0:6. Przegraliśmy 0:1 po tym jak Sandecja jedyny strzał oddała z rzutu karnego i jeszcze wiadomo, że karny był problematyczny. Na pewno nie podcięło nam to skrzydeł. Będziemy walczyli i chcemy się dalej liczyć, wygrywać swoje i nie patrzeć na innych - zapowiedział Adam Mójta.

Michał Łochowski zdradza również, że wiele będzie zależało od formy w danym dniu, a z tą w Pelikanie jest dobrze, ale mogłoby być lepiej. - Wydaje mi się, że jesteśmy w dobrej formie. Pierwszy mecz to pokazał, a w szczególności pierwsze 45 minut meczu z Sokołem, że jest nieźle. Mecz z Sandecją nam nie wyszedł, choć w drugiej połowie tego spotkania było już dużo lepiej, także w tych dwóch meczach zagraliśmy po 45 minut dobrze. Mam nadzieję, że teraz zagramy cały mecz na dobrym poziomie - zaznaczył gracz Ptaków.

Działacze łowickiego klubu chcieliby na koniec sezonu świętować awans na zaplecze ekstraklasy. Pelikan jest jednak w takiej sytuacji, że nie może już sobie pozwolić na stratę punktów jeżeli chce swoje marzenia zrealizować. - Jeżeli chcemy myśleć o czymś więcej niż tylko o grze w środku tabeli koniecznie musimy wygrywać u siebie. I nie tylko u siebie, bo na wyjazdach też trzeba szukać punktów, ale przede wszystkim te dwa mecze co teraz mamy u siebie musimy wygrać - wyjaśnił "Łochu". - Wiadomo, że w meczach u siebie nie możemy już stracić punktów. Jednak piłka jest okrągła i nie zawsze idzie wszystko tak jakbyśmy chcieli - uzupełnił Mójta.

Niedzielne spotkanie pomiędzy Pelikanem Łowicz a Przebojem Wolbrom zapowiada się, więc bardzo ciekawie. Piłkarze obu zespołów z pewnością nie będą w odpuszczać, a ta drużyna, która przegra będzie mogła marzenia o awansie na zaplecze ekstraklasy powoli odkładać na kolejny sezon.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!