Sparingowo: dotkliwa porażka Korony na koniec zgrupowania

W swoim ostatnim meczu kontrolnym podczas zgrupowania na Cyprze piłkarze Korony Kielce przegrali z przedstawicielem serbskiej ekstraklasy FK RAD Belgrad aż 1:5 (0:1). Jedynego gol dla złocisto-krwistych zdobył Jakub Żubrowski.

Sebastian Najman

Pierwsza część meczu zupełnie nie zapowiadała takiego rezultatu. To Korona częściej gościła w okolicach pola karnego przeciwnika, mając jednak ogromne problemy z udokumentowanie swojej przewagi. Bardziej skuteczni byli za to piłkarze z Belgradu, którzy po składnej akcji schodzili na przerwę z jednobramkową zaliczką.

Wraz z upływem minut drugiej połowy i pojawianiem się na boisku kolejnych rezerwowych, gra przedstawiciela Lotto Ekstraklasy wyglądała coraz gorzej. Efektem tego były aż cztery stracone bramki, w tym trzy w ostatnim kwadransie piątkowej rywalizacji. Honor koroniarzy uratował w 77. minucie Jakub Żubrowski. Warto odnotować, że rzut karny zmarnował Marcin Cebula.

Sztab szkoleniowy Scyzorów przyjrzał się w tym meczu testowanym od pewnego czasu Mohamedowi Essamowi, Michałowi Smolarczykowi oraz Aliounie Camarze.

Dla zespołu Macieja Bartoszka to czwarta sparingowa porażka tej zimy. Wcześniej lepsi okazali się zawodnicy Partizana Belgrad (0:2), Chojniczanki Chojnice (2:3) oraz CFR Cluj (0:1). Ponadto ekipa z woj. świętokrzyskiego wygrała z Sudwest Kickers Offenbach (1:0) i Atlantasem Kłajpeda (3:1), a także zremisowała z Wartą Poznań (0:0) oraz Stalą Mielec (1:1).

Korona Kielce - RAD Belgrad 1:5 (0:1)
Dla Korony: Jakub Żubrowski 77'

Korona Kielce: Michal Pesković (60' Leonid Otczenaszenko) - Vladislavs Gabovs, Maciej Załęcki, Bartosz Kwiecień (60' Alioune Camara), Ken Kallaste - Jacek Kiełb (60' Jakub Kotarzewski), Jakub Mrozik (67' Adrian Uniat), Jakub Żubrowski, Marcin Cebula (70' Mohamed Essam), Siergiej Pilipczuk (67' Tomasz Zając) - Maciej Górski (46' Michał Smolarczyk).

Czy Korona wywalczy utrzymanie w Lotto Ekstraklasie?