Serie A: ACF Fiorentina wygrała dzięki bramce w 95. minucie

ACF Fiorentina wygrała 2:1 z Pescara Calcio zaległy mecz 19. kolejki Serie A. Przyjezdni strzelili outsiderowi zwycięskiego gola dopiero w 95. minucie.

PAP/EPA / PAP/EPA/MAURIZIO DEGL' INNOCENTI
Pescara Calcio zaczęła mecz zaskakująco dobrze. Choć nie przeważała, to skutecznie neutralizowała ataki faworyta, a w 15. minucie objęła prowadzenie. Gianluca Caprari ukrył się przed obrońcami ACF Fiorentina, dostał podanie w tempo z prawego skrzydła od Cristiano Biraghiego i pokonał w sytuacji sam na sam Marco Sportiello. Zapachniało niespodzianką, ponieważ outsider Serie A nie wygrał spotkania od sierpnia.

Zaczęła się nawałnica przyjezdnych. Trener Paulo Sousa wycofał nawet defensora i wprowadził w przerwie Federico Chiesę. Żaden z 12 strzałów, oddanych przez ACF Fiorentina przez godzinę, nie znalazł jednak drogi do bramki Pescara Calcio. W obozie kandydata do europejskich pucharów zrobiło się nerwowo.

Do remisu 1:1 doprowadził w 68. minucie Cristian Tello. Ta bramka musiała podobać się nawet kibicom Pescara Calcio, choć woleliby jej nie zobaczyć. Pomocnik ACF Fiorentina zatańczył przed polem karnym, zbiegł do środka i uderzył prawą nogą w samo okienko.

Tello został bohaterem przyjezdnych. Drugiego, zwycięskiego gola zdobył w 95. minucie. ACF Fiorentina uniknęła kompromitacji i w środku tygodnia wzbogaciła się o komplet punktów.

Pescara Calcio - ACF Fiorentina 1:2 (1:0)
1:0 - Gianluca Caprari 15'
1:1 - Cristian Tello 68'
1:2 - Cristian Tello 90'

Pescara: Albano Bizzarri – Francesco Zampano (71' Gaston Brugman), Guglielmo Stendardo, Norbert Gyomber, Alessandro Crescenzi – Alessandro Bruno, Ledian Memushaj, Cristiano Biraghi – Gianluca Caprari (80' Grigoris Kastanos), Jean-Cristphe Bahebeck (75' Alberto Cerri), Ahmad Benali.

Fiorentina: Marco Sportiello – Carlos Sanchez, Sebastien De Maio, Nenad Tomović (46' Federico Chiesa) – Cristian Tello, Matias Vecino, Milan Badelj (83' Sebastian Cristoforo), Maximiliano Olivera – Josip Ilicić, Khouma Babacar (90' Carlos Salcedo), Borja Valero.

Żółte kartki: Benali, Biraghi, Gyomber, Bruno (Pescara) oraz Tomović, Vecino (Fiorentina).

Sędzia: Carmine Russo.