Sparingowo: pewne zwycięstwo Lechii Gdańsk

W pierwszym sparingu w trakcie przygotowań do rundy wiosennej Lechia Gdańsk pokonała Viktorię Berlin 4:2. Spotkanie zostało rozegrane w Turcji, gdzie zespoły przebywają na zgrupowaniach.

Maciej Kmita
PAP / Adam Warżawa
Lechia objęła prowadzenie już w 2. minucie gry za sprawą Flavio Paixao. Po kwadransie niemiecki IV-ligowiec wyrównał dzięki Ozanowi Pekdemirowi, ale po I połowie zespół Piotr Nowak wygrywał już 3:1 po golach Sławomira Peszki i Marco Paixao.

Po zmianie stron na pierwszą bramkę trzeba było czekać aż do 74. minuty, gdy golkipera rywali pokonał Piotr Wiśniewski, a wynik spotkania na cztery minuty przed końcowym gwizdkiem ustalił Christian Skoda.

Trener Nowak posłał do boju dwie różne "11", a na boisku zabrakło jedynie Mateusza Bąka, Grzegorza Kuświka, Bartłomieja Pawłowskiego i Simeona Sławczewa.

Był to pierwszy sparing Lechii w trakcie przygotowań do rundy wiosennej. W kolejnym, już 20 stycznia, gdańszczanie zmierzą się z Terekiem Grozny.

Lechia Gdańsk - Viktoria Berlin 4:2 (3:1)
1:0 - F. Paixao (k.) 2'
1:1 - Pekdemir 15'
2:1 - Peszko 21'
3:1 - M. Paixao 38'
4:1 - Wiśniewski 74'
4:2 - Skoda 86'

Skład Lechii: Milinković-Savić (46' Podleśny) - Wojtkowiak (46' Stolarski), Janicki (46' Nunes), Maloca (46' Vitoria), Wawrzyniak (46' Perger) - F. Paixao (46' Fila), Chrapek (46' Gamakow), Krasić (46' Mila), Wolski (46' Wiśniewski), Peszko (46' Haraslin) - M. Paixao (46' Mak).