Liga Mistrzów: PSG ukarało FC Basel za nieskuteczność

Paris Saint-Germain wygrało 3:0 z FC Basel w 3. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Drużyna ze Szwajcarii trafiła dwukrotnie w słupek i raz w poprzeczkę. Grzegorz Krychowiak wszedł na boisko w 83. minucie.

PAP/EPA / PAP/EPA/GEORGIOS KEFALAS

Paris Saint-Germain zagrało pierwszy raz z rywalem ze Szwajcarii. FC Basel miał już swoje, przykre wspomnienia z wypraw do Francji, gdzie dotychczas nie zwyciężył. Od początku goście walczyli z postanowieniem poprawy i nikt nie mógłby mieć pretensji, gdyby po 11 minutach prowadzili 2:0. Zawiodła ich skuteczność.

Birkir Bjarnason główkował z bliska w poprzeczkę po rzucie rożnym. Po chwili piłkarze FC Basel wyszli z kontratakiem i najpierw Renato Steffen przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem, a próbujący dobić piłkę Seydou Doumbia, nie przymierzył do odsłoniętej w 80 procentach bramki.

Przez następne pół godziny drużyny nie stwarzały sytuacji podbramkowych. PSG męczyło się okrutnie w ataku pozycyjnym. Widowisko odzyskało rumieńce w 36. minucie. Doumbia główkował w słupek, Rabiot huknął w Tomasa Vaclika, a pięć minut przed przerwą mistrz Francji wyszedł na prowadzenie, choć niewiele to zapowiadało.

Serge Aurier przyspieszył na lewym skrzydle i dośrodkował w kierunku Edinsona Cavaniego. Urugwajczyk miał za plecami Angela di Marię, któremu lekko zgrał piłkę, a ten już z pełną mocą strzelił na 1:0.

Paris Saint-Germain nabrało pewności siebie i po przerwie prezentowało się lepiej. 2:0 zrobiło się w 62. minucie dzięki strzałowi Lucasa Moury z półdystansu po zbyt krótkim wybiciu dośrodkowania. FC Basel nadal raziło nieskutecznością, a trzecie uderzenie w obramowanie oddał Marek Suchy po rzucie wolnym. Z tak rozregulowanymi celownikami goście nie mogli myśleć o sukcesie.

Wynik na 3:0 ustalił w doliczonym czasie Cavani z rzutu karnego, który sam wywalczył.

Dzięki zwycięstwu stołeczna drużyna ma siedem punktów i wspólnie z Arsenalem dystansuje rywali w grupie A.

Paris Saint-Germain - FC Basel 3:0 (1:0)
1:0 - Angel di Maria 40'
2:0 - Lucas Moura 62'
3:0 - Edinson Cavani (k.) 90'

PSG: Alphonse Areola - Serge Aurier, Marquinhos, Thiago Silva, Layvin Kurzawa - Adrien Rabiot, Marco Veratti, Blaise Matuidi (83' Grzegorz Krychowiak) - Angel di Maria (86' Jese Rodriguez), Edinson Cavani, Lucas Moura (81' Hatem Ben Arfa).

Basel: Tomas Vaclik - Michael Lang, Marek Suchy, Eder Alvarez Balanta, Adama Traore - Taulant Xhaka, Geoffroy Serey Die (78' Marc Janko), Birkir Bjarnason - Matias Delgado (70' Luca Zuffi), Renato Steffen, Seydou Doumbia (61' Andraz Sporar).

Żółte kartki: Rabiot (PSG) oraz Steffen, Lang (Basel).

Sędzia: Deniz Aytekin (Niemcy).