Niemcy: przełamanie Pawła Olkowskiego? Strzelił "gola-marzenie" w sparingu Kozłów

Nadchodzą lepsze czasy dla Pawła Olkowskiego? 13-krotny reprezentant Polski wrócił do "11" 1. FC Koeln, a występ w towarzyskim meczu z Bonner SC (3:0) okrasił zdobyciem pięknej bramki.

Maciej Kmita
CARMEN JASPERSEN/PAP/EPA PAP/EPA / CARMEN JASPERSEN/PAP/EPA / CARMEN JASPERSEN/PAP/EPA

Paweł Olkowski stracił miejsce w wyjściowym składzie Kozłów już w lutym. Wiosną spędził na boiskach Bundesligi raptem 196 minut i w następstwie tego wypadł też z reprezentacji Polski. Euro 2016 obejrzał w telewizji, choć podczas eliminacji gościł na każdym zgrupowaniu i wystąpił nawet w sześciu meczach Biało-Czerwonych.

Przerwa letnia nie poprawiła jego sytuacji w zespole Petera Stoegera i do tej pory na boisku pojawił się tylko raz - w meczu 3. kolejki z SC Freiburg wszedł do gry na ostatnie 25 minut. Siedem pozostałych spotkań sezonu przesiedział na ławce rezerwowych, a na prawej obronie Kozłów grał Duńczyk Frederik Soerensen.

Może po przerwie reprezentacyjnej teraz nadejdą lepsze czasy dla polskiego obrońcy. W środowym sparingu z IV-ligowym Bonner SC spisał się bardzo dobrze, a udany występ podkreślił jeszcze efektowną bramką.

W 37. minucie Olkowski pokonał bramkarza rywali soczystym uderzeniem, po którym piłka wylądowała w samym "okienku" bramki IV-ligowca. "Gol-marzenie" - skomentowało biuro prasowe 1.FC Koeln, a Polaka brawami nagrodzili nawet kibice gospodarzy.

Olkowski jest zawodnikiem klubu z Kolonii od lipca 2014 roku. Do tej pory rozegrał dla Kozłów 51 spotkań, w których strzelił dwa gole i zaliczył pięć asyst. Jego kontrakt jest ważny do końca sezonu 2018/2019.

Paweł Olkowski zagra jeszcze kiedyś w reprezentacji Polski?