Piłkarz Sportingu Lizbona będzie pauzował ponad miesiąc

Pomocnik Sportingu Lizbona, Adrien Silva, w sobotnim meczu ligowym doznał kontuzji mięśnia uda lewej nogi i czeka go dłuższa przerwa w grze. Korzystając z okazji, zrobiono mu zaległą artroskopię kolana.

Ola Piskorska
Adrien Silva w barwach Sportingu Lizbona PAP / Bartłomiej Zborowski / Na zdjęciu: Adrien Silva w barwach Sportingu Lizbona

Sporting Lizbona rozegrał w sobotę bardzo pechowy mecz w lidze portugalskiej. Nie tylko prowadził 3:0, a jednak dał rywalowi - Vitorii Guimaraes - wyrównać, ale i stracił jednego z zawodników z podstawowego składu. Kontuzji mięśnia lewego uda doznał bowiem w tym spotkaniu Adrien Silva.

Po szczegółowych badaniach okazało się, że uraz reprezentanta Portugalii jest poważny i wymaga minimum czterech tygodni przerwy w grze. Władze klubu i lekarze podjęli w tej sytuacji decyzję o wykonaniu zabiegu artroskopii kolana, które dokuczało pomocnikowi w poprzednim sezonie.

We wtorek klub poinformował, że artroskopia została przeprowadzona zgodnie z planem i bez problemów. Teraz Silvę czeka rehabilitacja zarówno kolana jak i uda, co powinno potrwać między cztery a sześć tygodni.

Sporting jest rywalem Legii Warszawa w fazie grupowej Ligi Mistrzów. W meczu w Lizbonie gospodarze pokonali mistrza Polski 2:0, rewanż jest zaplanowany 7 grudnia. Do tego czasu Silva prawdopodobnie będzie już zdolny do gry. Wcześniej lizbończycy zagrają dwa mecze z Borussią Dortmund i jeden z Realem Madryt.

Oglądaj rozgrywki Liga Portugal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)