II liga: Odra Opole i Puszcza Niepołomice wciąż niepokonane

Piłkarze Odry Opole wygrali 2:0 z Olimpią Elbląg, a Puszczy Niepołomice 1:0 z Radomiakiem Radom. Obie drużyny zakończyły 3. kolejkę na miejscu premiowanym awansem.

Na szczycie II ligi znalazł się klub z Opola. W pojedynku beniaminków Odra zadała Olimpii Elbląg dwa błyskawiczne ciosy. W 2. minucie Dawid Wolny wykorzystał nieporozumienie Bukackiego z Tułowieckim i wygrał pojedynek sam na sam z tym drugim. Po chwili prowadzenie na 2:0 podwyższył Łukasz Winiarczyk. Po pięciu minutach Odra mogła pilnować zaliczki, a jeden z jej wypadów nieomal zakończył się trzecim golem. Waldemar Gancarczyk trafił w słupek.

To pierwsze zwycięstwo Odry Opole w Elblągu i pierwsza porażka Olimpii u siebie od dwóch lat. Beniaminek ma siedem punktów i bilans goli 7:2. W tabeli wyprzedza Puszczę Niepołomice.

Drużyna Tomasza Tułacza zatriumfowała w środku tygodnia w Pucharze Polski z Koroną Kielce. Formę pokazała również w lidze i wygrała 1:0 z Radomiakiem Radom. Gola zdobył Maciej Domański w 50. minucie po błędzie Michała Grudniewskiego. Domański trafił do bramki przeciwnika we wszystkich meczach, w których wystąpił od początku sezonu.

Radomiak najpierw nie wykorzystał kilku sytuacji podbramkowych, następnie w ogóle przestał do nich dochodzić, a na domiar złego kończył mecz w dziesięciu. Czerwoną kartkę za niesportowy faul dostał Leandro. Drużyna prowadzona przez Wernera Liczkę jest w środku tabeli.

Niedziela w II lidze:

Radomiak Radom - Puszcza Niepołomice 0:1 (0:0)
0:1 - Maciej Domański 50'

Olimpia Elbląg - Odra Opole 0:2 (0:2)
0:1 - Dawid Wolny 2'
0:2 - Łukasz Winiarczyk 5'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!