Sparingowo: remis Górnika Zabrze

W rozegranym w sobotę w czeskiej Karvinie meczu sparingowym miejscowy MFK zremisował z Górnikiem Zabrze 1:1. Gola dla spadkowicza z Ekstraklasy zdobył Szymon Skrzypczak.

Łukasz Witczyk
PAP / PAP/Andrzej Grygiel

Dla Górnika Zabrze był to pierwszy sparingowy mecz w okresie przygotowawczym. Trener Marcin Brosz w pierwszej połowie dał szansę gry doświadczonym zawodnikom, którzy w większości w minionym sezonie grali w Ekstraklasie. Z kolei po przerwie na boisko wybiegli młodzi gracze, którzy walczą o miejsce w podstawowej jedenastce czternastokrotnych mistrzów Polski.

MFK Karvina to beniaminek czeskiej ekstraklasy. Już w 8. minucie gospodarze objęli prowadzenie, a gola strzelił Pavol Jurco. Kilkanaście minut później Czesi mieli okazję do zdobycia drugiej bramki, lecz rzutu karnego nie wykorzystał Lukas Budinsky, który strzelił nad poprzeczką.

Zabrzanie długo starali się doprowadzić do wyrównania i dopięli swego dopiero w końcówce, kiedy to strzałem z rzutu wolnego bramkarza beniaminka czeskiej ekstraklasy pokonał Szymon Skrzypczak.

MFK Karvina - Górnik Zabrze 1:1 (1:0)
1:0 - Jurco 8'
1:1 - Skrzypczak 89'

Skład Górnika Zabrze:

I połowa: Mateusz Kuchta (31' Tomasz Loska) - Szymon Matuszek, Bartosz Kopacz, Ołeksandr Szeweluchin, Ariel Wawszczyk - Roman Gergel, Adam Danch, Erik Grendel, Rafał Kurzawa, Armin Cerimagić - Marcin Urynowicz.