Lech Poznań blisko mistrzostwa Polski juniorów młodszych

Lech Poznań o krok od mistrzostwa Polski juniorów młodszych. W pierwszym spotkaniu finałowym piłkarze poznańskiego klubu rozgromili we Wronkach Progres Kraków aż 4:0.

Szymon Mierzyński

Początek nie zapowiadał tak wysokiego wyniku, bo goście toczyli z rywalami dość wyrównany bój. W pierwszych minutach osiągnęli nawet lekką przewagę.

Lechici grali jednak bardzo umiejętnie, przeczekali ten napór, a później zaczęli bezlitośnie punktować przeciwnika. Wynik otworzył Tymoteusz Klupś, tuż przed przerwą do siatki trafił Michał Skóraś, natomiast po zmianie stron swoje gole dołożyli jeszcze Eryk Kryg (z rzutu karnego) oraz Aleksander Drobot.

Kolejorz triumfował zatem 4:0 i przed rewanżem jest w komfortowej sytuacji. Drugie starcie obu zespołów w Krakowie zaplanowano na najbliższą środę na godz. 17.00.

Lech Poznań - Progres Kraków 4:0 (2:0)
1:0 - Tymoteusz Klupś 32'
2:0 - Michał Skóraś 39'
3:0 - Eryk Kryg (k.) 44'
4:0 - Aleksander Drobot 68'