Dariusz Wdowczyk: Takie wygrane budują

Wisła po niezwykle emocjonującej końcówce pokonała w Chorzowie Ruch 3:2 i wciąż ma szansę na znalezienie się w grupie mistrzowskiej. - Takie wygrane budują drużynę - cieszył się Dariusz Wdowczyk.

Michał Piegza
Dariusz Wdowczyk WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Dariusz Wdowczyk

Tylko wygrana w Chorzowie nad Ruchem dawała Wiśle Kraków szanse na znalezienie się w grupie mistrzowskiej. Biała Gwiazda wygrała 3:2, ale w doliczonym czasie mogła stracić trzeciego gola. - Nie można było narzekać na brak emocji. Do samego końca musieliśmy walczyć o wygraną. Karny w ostatniej minucie mógł nam zabrać zwycięstwo - stwierdził trener gości Dariusz Wdowczyk.

Przez większą część spotkania goście dominowali nad Ruchem. W pierwszej połowie Wisła szybko objęła prowadzenie, ale pozwoliła gospodarzom na wyrównanie. - Nasza gra nie wyglądała zbyt dobrze, oddaliśmy inicjatywę. W przerwie padły ostre słowa i po zmianie stron zdobyliśmy dwie bramki. Po kontaktowym trafieniu Ruchu drżeliśmy o wygraną. Karny w doliczonym czasie mógł dopełnić czary goryczy. Michała Miśkiewicza musi cieszyć obrona karnego. Takie wygrane budują drużynę dużo bardziej niż łatwe zwycięstwa. Na pewno będziemy silniejsi psychicznie - zakończył trener, który w trzecim meczu odniósł trzecią wygraną.

Źródło: TVP S.A.