GKS Tychy - Puszcza Niepołomice: Ślązacy uratowali remis

W meczu 22. kolejki II ligi GKS Tychy zremisował z Puszczą Niepołomice 1:1. Gola dla gości zdobył Marcel Kotwica, a punkt dla śląskiego zespołu uratował Łukasz Grzeszczyk.

Łukasz Witczyk
kibice GKS-u Tychy Newspix / MICHAL CHWIEDUK / Na zdjęciu: kibice GKS-u Tychy

Faworytem spotkania wydawali się być gospodarze, którzy w tabeli II ligi zajmowali 5. miejsce i do pozycji gwarantującej grę w barażu tracili tylko trzy "oczka". Z kolei Puszcza Niepołomice sklasyfikowana była na dziesiątej pozycji, ale strata zespołu z Niepołomic do GKS-u wynosiła zaledwie cztery punkty. Był to więc kluczowy mecz dla obu drużyn.

Lepiej pojedynek rozpoczęli goście, którzy w pierwszym kwadransie mieli świetną okazję do objęcia prowadzenia. Błąd defensywy rywali wykorzystał Roman Stepankow, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, lecz pojedynek ten wygrał Paweł Florek. Nie była to jedyna stuprocentowa sytuacja zmarnowana przez piłkarzy Puszczy Niepołomice. Kilkanaście minut później po strzale głową Michała Czarnego piłkę z linii bramkowej wybił Stepan Hirskyj.

Tyszanie początkowo nastawili się na grę z kontry, ale z biegiem czasu przejmowali inicjatywę. Okazje miał między innymi Adam Varadi, lecz świetnie w bramce Puszczy spisywał się Andrzej Sobieszczyk, który kilka razy uratował swój zespół przed stratą gola. Do przerwy kibice zgromadzeni na trybunach Stadionu Miejskiego w Tychach nie zobaczyli bramek.

Po zmianie stron do ataków rzucili się tyszanie, lecz ich napór trwał tylko kilka minut. Następnie do głosu doszli goście, a stuprocentowe okazje zmarnowali Maciej Domański i Michał Czarny. Puszcza objęła prowadzenie w 63. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego sprytnym strzałem Florka pokonał Marcel Kotwica.

Tyszanie chcieli szybko odrobić straty, ale nie mogli przedrzeć się przez czujnie grającą defensywę rywali. W 76. minucie na indywidualną akcję zdecydował się Mateusz Mączyński, który minął kilku zawodników rywali i został sfaulowany na 20. metrze. Do piłki podszedł Łukasz Grzeszczyk, który technicznym uderzeniem pokonał Sobieszczyka i doprowadził do wyrównania.

Po stracie gola Puszcza cofnęła się do defensywy i nastawiła na grę z kontry. Z kolei tyszanie przeprowadzali akcję za akcją, lecz rozpaczliwie broniący się nie pozwolili rywalom na zdobycie kolejnej bramki, a sami byli bliżej objęcia prowadzenia. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry Florek obronił strzał Mateusza Brozia. Mecz zakończył się podziałem punktów.

GKS Tychy - Puszcza Niepołomice 1:1 (0:0)
0:1 - Marcel Kotwica 63'
1:1 - Łukasz Grzeszczyk 77'

GKS Tychy: Paweł Florek - Seweryn Gancarczyk, Tomasz Górkiewicz, Mateusz Grzybek (64' Bartosz Rutkowski), Mateusz Bukowiec (56' Mariusz Zganiacz) - Stepan Hirskyj, Maciej Mańka, Marcin Radzewicz (60' Mateusz Mączyński), Daniel Tanżyna, Łukasz Grzeszczyk - Adam Varadi (60' Artur Pląskowski).

Puszcza Niepołomice: Andrzej Sobieszczyk - Michał Czarny, Łukasz Furtak, Arkadiusz Garzeł, Michał Mikołajczyk - Marcel Kotwica, Ifeanyi Uwakwe (83' Damian Lepiarz), Dominik Maługa (85' Daniel Barbus), Dawid Abramowicz, Maciej Domański - Roman Stepankov (57' Mateusz Broź).

Żółte kartki: Seweryn Gancarczyk, Maciej Mańka (GKS Tychy) oraz Ifeanyi Uwakwe, Michał Czarny (Puszcza Niepołomice).

Czerwona kartka: Michał Czarny /90+3 - za dwie żółte kartki/ (Puszcza Niepołomice).

Sędzia: Kamil Waskowski (Poznań).

Widzów: 3 650.

Łukasz Witczyk z Tychów

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!