Serie A: Zwycięstwo Fiorentiny

W meczu, który został przełożony na poniedziałek z powodu silnych opadów śniegu, ACF Fiorentina okazała się lepsza od FC Bologny, bowiem zaaplikowała swojemu przeciwnikowi trzy bramki, a straciła tylko jedną. Tym samym Fiołki udowodniły, że nie mają zamiaru rezygnować z miejsca w czołowej czwórce Serie A.

Tego dnia świetnie dysponowany był Adrian Mutu i to właśnie za jego sprawą Fioletowi objęli prowadzenie już w 6. minucie. Powracający po kontuzji napastnik nie dał żadnych szans Francesco Antonioliemu, uderzając futbolówkę z powietrza. W 16. było już 2:0 i po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Mutu, a asystę znów zaliczył Ricardo Montolivo. Pomimo kolejnych okazji, była to ostatnia bramka, którą kibice zobaczyli w pierwszej odsłonie.

W drugiej połowie gospodarze starali się nawiązać walkę i nawet w 52. Mingazzini zdobył kontaktowego gola. Na więcej już ich stać nie było, a za to w doliczonym czasie gry wynik rywalizacji na 3:1 zdołał ustalić Alberto Gilardino.

Viola z 38 punktami na koncie zajmuje piąte miejsce w Serie A i traci dwa do czwartej FC Genoi. Rossoblu są szesnaści i mają 22 oczka, co oznacza, że posiadają cztery przewagi nad strefą spadkową.

FC Bologna – ACF Fiorentina 1:3 (0:2)