Zwycięstwo Ruchu, remisy Polonii Bytom i PGE GKS w niedzielnych sparingach

W niedzielę rozegrano trzy spotkania sparingowe z udziałem zespołów występujących na co dzień w ekstraklasie. Ruch Chorzów pokonał II-ligowego Chemika Police 5:0. Swoje mecze zremisowały natomiast Polonia Bytom i PGE GKS Bełchatów, które zmierzyły się odpowiednio z wicemistrzem Chin - Shanghai Shenhua oraz mistrzem Chorwacji - Dinamem Zagrzeb.

0:5 - Fabus 73'

Chemik Police: I połowa: Ochal - Michał Szałek, Brzeziński, Krzyżanowski, Bieniek, Wronka, Jóźwiak, Jarymowicz, Mateusz Szałek, Sajewicz, Górski; II połowa: Ochal - Brzeziński, Michał Szałek, Kamrowski, Krzyżanowski, Jarymowicz, Echaust, Jóźwiak, Mateusz Szałek, Erlich, Sajewicz.

Ruch Chorzów: Struski (46' Biecke) - Grzyb (46' Nykiel), Grodzicki, Kieruzel, Brzyski - Nowacki, Scherfchen, Baran (46' Fabus, 75' Flis), Pulkowski (46' Stępień), Balaz - Jezierski (46' Gikiewicz).

Szkoleniowiec Niebieskich, Bogusław Pietrzak testował w tym spotkaniu 22-letniego napastnika Unii Janikowo, Łukasza Gikiewicza, a także dwóch graczy Zatoki Puck: 25-letniego bramkarza Kamila Biecke i 21-letniego pomocnika Adriana Stępnia.

Polonia Bytom - Shanghai Shenhua 3:3 (2:2)
bramki dla Polonii: Killar 6', Trzeciak (k.) 28', Jugović 63'

Skład Polonii: I połowa: Pesković - Hricko, Killar, Broniewicz, Komorowski, Trzeciak, Grzyb, Bazik, Jaromin, Podstawek, Zieliński; II połowa: Kiełpin - Hricko, Killar, Broniewicz (55' Szufryn), Komorowski, Bębenek, Grzyb (60' Klepczyński), Bazik, Zieliński, Podstawek, Jugović.

Kolejny mecz sparingowy drużyna Marka Motyki rozegra we wtorek, a jej rywalem będzie chorwacki zespół NK Medimurje.

PGE GKS Bełchatów - Dinamo Zagrzeb 2:2 (1:1)
1:0 - Biscan 13'
1:1 - Ujek (k.) 45'
1:2 - Adamiec 68'
2:2 - Tomić 89'

PGE GKS Bełchatów: I połowa: Janukiewicz - Fonfara, Drzymont, Pietrasiak, Popek - Wróbel, Rachwał, Cetnarski, Ujek, Chwalibogowski - Mihalevsky; II połowa: Sapela - Herrera, Magdoń, Cecot, Chałas - Janus, Gol, Marciniak, Tosik, Dziedzic - Adamiec (77' Nowak).

Dinamo Zagrzeb: Butina (Kelava) - Etto (Tomecak), Biscan, Kovac, Hrgović (Ibanez), Sivonjić, Vrdoljak, Sammir (Morales), Calello (Tomić), Slepicka (Balaban), Mandzukić.

Kolejny mecz sparingowy zespół Rafała Ulatowskiego rozegra we wtorek, a jego rywalem będzie FK Rudar Pljevlja z Czarnogóry.