Claudio Pizarro ma już 37 lat, ale wciąż trafia! Peruwiańczyk 6. strzelcem w historii Bundesligi

Claudio Pizarro miał niemały udział w zwycięstwie Werderu Brema nad Schalke 04 Gelsenkirchen (3:1). Niezatapialny Peruwiańczyk pokonał Ralfa Faehrmanna w drugiej połowie meczu 18. kolejki Bundesligi.

Konrad Kostorz
PAP/EPA/MARIUS BECKER PAP/EPA / PAP/EPA/MARIUS BECKER / PAP/EPA/MARIUS BECKER

Claudio Pizarro dzięki trafieniu na Veltins-Arena zrównał się w klasyfikacji wszech czasów pod względem liczby goli ze Stefanem Kuntzem i wyprzedza go już tylko pięciu snajperów, w tym Ulf Kirsten. Do byłego superstrzelca Bayeru Leverkusen Peruwiańczyk ma tylko trzy gole straty, więc możliwe, że wkrótce wskoczyć do czołowej "piątki", co byłoby wielkim osiągnięciem.

Pizarro w minionym sezonie ligowym ani razu nie skierował piłki do bramki, a Bayern Monachium nie przedłużył z nim kontraktu. Sądzono, że na tym zakończy się kariera w Bundeslidze zawodnika urodzonego w 1978 roku, ale po raz trzeci znalazł angaż w Werderze Brema i zanim pokonał Ralfa Faehrmanna, strzelił gole z FC Augsburg (2:1) i Eintrachtem Frankfurt (1:2).

Najskuteczniejszy stranieri w historii ligi niemieckiej przez wiele tygodni wcielał się w rolę dżokera, jednak w dwóch ostatnich pojedynkach Viktor Skripnik wystawił go od pierwszego gwizdka obok Anthony'ego Ujaha. Jak się okazuje, Pizarro jest przygotowany na ponad 80-minutowe występy i wciąż potrafi znaleźć lukę w formacji obronnej przeciwników. Jeśli utrzyma tę formę, nie będzie przeszkód, by przedłużył kontrakt do 30 czerwca 2017 roku.

Dorobek strzelecki Pizarro w Bundeslidze w poszczególnych sezonach (w edycji 2007/2008 występował w Chelsea):