Primera Division: FC Barcelona wygrała w Maladze, Messi strzelił nożycami

Piłkarze FC Barcelona pokonali 2:1 Malaga CF i bezpośrednio po meczu znaleźli się na szczycie tabeli Primera Division. Ozdobą pojedynku było decydujące trafienie Lionela Messiego.

PAP

Zanim kibice rozsiedli się wygodnie na trybunach już FC Barcelona prowadziła w Maladze. Luis Enrique uśmiechnął się delikatnie pod nosem po tym, jak w 2. minucie Munir El Haddadi wepchnął piłkę z bliska do siatki po podaniu Luisa Suareza wzdłuż linii bramkowej.

Z korzyścią dla widowiska gospodarze nie załamali się sytuacją, w wściekle zaatakowali faworyta. Claudio Bravo musiał kilkakrotnie ratować sytuację, ale piłka nieustannie wracała w jego pobliże. Malaga CF oddała przez kwadrans pięć strzałów i pechowo nie doprowadziła do remisu.

Gra wysokim pressingiem przyniosła Maladze korzyść w 32. minucie. Za odważną postawę nagrodziła się golem Juanpiego. Pomocnik zakończył strzałem z półdystansu szybko rozegrany kontratak. Pomógł nieco rykoszet i Claudio Bravo tylko obserwował jak robi się 1:1. Ta bramka należała się gospodarzom już wcześniej, jednak na ich drodze stawał drugi po Bravo heros - Javier Mascherano.

Sprawy w swoje ręce postanowił wziąć ten, na którego zazwyczaj liczy się najbardziej. Lionel Messi. Przed przerwą Argentyńczyk nadział się na interwencję defensora zamiast kopnąć piłkę z bliska do bramki, tuż po przerwie huknął z rzutu wolnego w mur. Aż w końcu nadeszła 51. minuta i pełna rehabilitacja. Argentyńczyk złożył się pięknie do strzału nożycami. FC Barcelona ponownie objęła prowadzenie.

Blaugrana zachowała się tym razem lepiej z przewagą gola. W swoim stylu zaczęła wymieniać dziesiątki podań i sporadycznie dopuszczała przeciwnika do głosu. Malaga zagroziła najmocniej po stałym fragmencie.

Zwycięstwo oznacza, że Barca przeskoczyła w tabeli Atletico Madryt i bezpośrednio po spotkaniu ogląda Primera Division ze szczytu tabeli.

Malaga CF - FC Barcelona 1:2 (1:1)
0:1 - Munir El Haddadi 2'
1:1 - Juanpi 32'
1:2 - Lionel Messi 51'

Malaga: Carlos Kameni - Roberto Rosales, Marcos Angeleri, Weligton (83' Sergio Duda), Miguel Torres - Ignacio Camacho, Recio (69' Pablo Fornals) - Juanpi, Duje Cop (80' Roque Santa Cruz), Gonzalo Castro - Charles.

Barcelona: Claudio Bravo - Aleix Vidal, Javier Mascherano, Thomas Vermaelen (46' Jeremy Mathieu), Adriano Correia (75' Sergi Roberto) - Arda Turan, Sergio Busquets, Andres Iniesta - Lionel Messi, Luis Suarez, Munir El Haddadi (56' Ivan Rakitić).

Żółte kartki: Charles, Fornals, Duda (Malaga) oraz Vermaelen, Messi, Turan (Barcelona).

Sędzia: Clos Gomez.