Sparingowo: Remis Zagłębia Sosnowiec

Za piłkarzami beniaminka I ligi, Zagłębia Sosnowiec, drugi mecz towarzyski w bieżącym okresie przygotowawczym. Zmierzyli się oni z MFK Karvina.

Olga Krzysztofik
Zagłębie Sosnowiec / Zagłębie Sosnowiec
Na boisku ze sztuczną nawierzchnią Kompleksu Piłkarskiego przy ul. Kresowej 1 sosnowiczanie podjęli rywali z Czech. Po pierwszej połowie prowadzili gospodarze, a to dzięki dwóm bramkom zdobytym tuż przed przerwą.

W 42. minucie Łukasz Matusiak wypatrzył w polu karnym Michała Fidziukiewicza, a ten skierował piłkę do siatki. Niespełna dwie minuty później było 2:0, a to za sprawą indywidualnej akcji Jakuba Araka. Po przerwie sztab szkoleniowy Zagłębia dał szansę gry kilku młodym piłkarzom z rocznika 1998 i 1997, na murawie pojawili się Michał Kalwasiński, Jan Czapla, Kamil Szydłowski, Maciej Wnuk, Patryk Mularczyk.

Spotkanie było wyrównane, a MFK Karvina kontaktową bramkę zdobyła z rzutu karnego. Przyjezdni sprawnie doprowadzili do remisu, a ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:2.

Trenerzy Zagłębia przyglądali się słowackiemu obrońcy, Peterowi Janosikowi. Piłkarz zostanie w Sosnowcu do środy, gdy zagra w sparingu z GKS-em Tychy.

Zagłębie Sosnowiec - MFK Karvina 2:2 (2:0)
1:0 Michał Fidziukiewicz 42'
2:0 Jakub Arak 44'
2:1 Petr Glaser (k.) 56'
2:2 Marek Janecka 61'

Skład Zagłębie Sosnowiec:

I połowa: Perdijć - Fonfara, Janosik, Markowski, Ninković, Matusiak, Dudek, Ryndak, Fidziukiewicz, Bajdur, Arak.

II połowa: Fabisiak - Sierczyński, Sołowiej, Janosik, Udovićić, Kalwasiński (60' Czapla), Szydłowski, Wnuk, Mularczyk, Pribula, Paluchowski.