Ligue 1: Efektowne zwycięstwo Olympique Lyon, czołówka coraz bliżej

W pierwszym sobotnim meczu 20. kolejki Ligue 1 Olympique Lyon na otwarcie Stade des Lumieres odniósł efektowne zwycięstwo 4:1 nad ESTAC Troyes i jest coraz bliżej czołówki.

Szymon Mierzyński
PAP/EPA / GUILLAUME HORCAJUELO

Do przerwy Les Gones prowadzili 1:0, ale kiedy w 67. minucie wyrównującego gola dla outsidera zdobył Fabien Camus zapachniało sensacją.

Końcówka w wykonaniu ekipy Bruno Genesio była jednak zabójcza i ostatecznie zwyciężyła ona bardzo pewnie.

Olympique ma teraz 29 pkt. Strata do liderującego Paris Saint-Germain jest ogromna, lecz od 2. pozycji zespół z Lyonu dzielą tylko trzy oczka. Ten dystans może się jednak zwiększyć, bo wieczorem odbędzie się mecz AS Monaco - GFC Ajaccio.

Olympique Lyon - ESTAC Troyes 4:1 (1:0)
1:0 - Alexandre Lacazette 18'
1:1 - Fabien Camus 67'
2:1 - Rachid Ghezzal 72'
3:1 - Jordan Ferri 81'
4:1 - Claudio Beauvue 90+2'