Serie A: Szczęsny puścił trzy gole, Roma znów zawiodła! Wpadki Milanu i Lazio

Wojciech Szczęsny pierwszego występu w tym roku nie zaliczy do udanych. AS Roma prowadziła z Chievo Werona 2:0, ale ostatecznie tylko zremisowała 3:3. Wpadki zaliczyły także AC Milan i Lazio Rzym.

Konrad Kostorz
PAP/EPA / Filippo Venezia

Kolejne rozczarowanie przeżyli kibice Romy, mimo że pojedynek z Chievo długo układał się po myśli stołecznej drużyny (drugiego gola w Serie A strzelił 18-letni Sadiq Umar), a Wojciech Szczęsny nie miał zbyt wiele pracy. Miejscowi złapali kontakt po trafieniu Alberto Paloschiego, który dobił uderzenie Roberto Inglese, a po przerwie z nieporadności obrońców gości po centrze z kornera skorzystał Dario Dainelli.

W 71. minucie Giallorossi znów znaleźli się na prowadzeniu po precyzyjnym strzale Iago Falque sprzed linii pola karnego. Fani wicemistrza Włoch nie mieli jednak powodów do zadowolenia przez dłuższy czas, ponieważ do bramki Szczęsnego trafił Simone Pepe. Były reprezentant Włoch uderzył z rzutu wolnego tak, że piłka odbiła się od słupka i została wygarnięta już zza linii bramkowej. Arbiter uznał trafienie po analizie przez system goal line.

Roma ma już trzy punkty straty do Juventusu, a kolejne niepowodzenie sprawia, że posada Rudiego Garcii wciąż jest zagrożona. Okazja do rehabilitacji już w sobotę, kiedy na Stadio Olimpico przybędzie AC Milan.

Do 64. minuty na Juventus Stadium zagrał Paweł Wszołek, ale przeciwko dobrze dysponowanemu mistrzowi Włoch nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Bianconeri potwierdzili wysoką formę i bez trudu wypunktowali outsidera, przedłużając serię ligowych zwycięstw do ośmiu. Hellas z kolei pozostaje bez wygranej w Serie A w sezonie! Warto odnotować piękne trafienie Paulo Dybali z rzutu wolnego. Argentyńczyk asystował również przy bramce Leonardo Bonucciego.

Fatalnie 2016 rok rozpoczął Milan. Rossoneri podejmowali beniaminka z Bolonii i doznali porażki, tracąc gola w końcówce po tym, jak Emanuele Giaccherini otrzymał świetne podanie od Anthony'ego Mouniera i wykorzystał sytuację sam na sam z Gianluigim Donnarummą. Mediolańczycy przy wyniki 0:0 mieli sporo dogodnych okazji, jednak świetnie bronił Antonio Mirante, a skuteczności brakowało Keisuke Hondzie oraz Carlosowi Baccy. Dodajmy, że na skutek choroby wśród gospodarzy nie zagrał jeszcze nowy nabytek - Kevin-Prince Boateng.

Lazio przed końcem roku sensacyjnie pokonało Inter, ale po przerwie wróciło do kiepskiej gry i podzieliło się punktami z przedostatnim w tabeli Carpi. Rzymianie, podobnie jak niedawno AC Milan, nie wbili beniaminkowi ani jednego gola.

3:3 - Simone Pepe 86'

Chievo: Bizzarri - Frey, Gamberini (37' Dainelli), Cesar, Cacciatore, Castro, Radovanović, Hetemaj, Birsa (81' Pepe), Meggiorini (18' Inglese), Paloschi.

Roma: Szczęsny - Maicon, Manolas, Ruediger, Digne, Vainqueur, Salah (69' Di Livio), Florenzi (90+1' Tumminello), Gervinho, Falqui, Umar (80' Gyomber).

Juventus Turyn - Hellas Werona 3:0 (2:0)
1:0 - Paulo Dybala 8'
2:0 - Leonardo Bonucci 45'
3:0 - Simone Zaza 82'

AC Milan - Bologna FC 0:1 (0:0)
0:1 - Emanuele Giaccherini 83'

Lazio Rzym - Carpi FC 1909 0:0

US Sassuolo - Frosinone Calcio 2:2 (1:2)
0:1 - Federico Dionisi 17'
1:1 - Gregoire Defrel 22'
1:2 - Arlind Ajeti 45'
2:2 - Diego Falcinelli 75'

Czerwona kartka: Lorenzo Pellegrini /90+3' za drugą żółtą/ (Sassuolo).

Udinese Calcio - Atalanta Bergamo 2:1 (2:0) 1:0 - Cyril Thereau 23' 2:0 - Stipe Perica 45' 2:1 - Marco D'Alessandro 75'