II liga: Passy podtrzymane - punkty potracone. Kotwica na remis ze Zniczem

Kotwica Kołobrzeg pozostaje niepokonana na swoim stadionie, a Znicz Pruszków nie przegrał jeszcze meczu na wyjeździe. Nad morzem padł remis 1:1 na otwarcie 15. kolejki II ligi.

Kotwica Kołobrzeg legitymuje się obecnie czterema zwycięstwami i czterema remisami na swoim stadionie. Gdyby nawiązywała do takich wyników na wyjazdach, to byłaby w czołówce, ale tego nie robi i równie blisko jej do miejsca premiowanego awansem, jak i zagrożonego spadkiem.

Początek meczu z delikatnym wskazaniem na gości z Pruszkowa, ale bez stuprocentowych sytuacji podbramkowych. Niezłą pozycję wypracował sobie Patryk Kubicki, ale trochę przeszkadzał ostry kąt i Wojciech Małecki zdołał złapać piłkę. Odpowiedział Łukasz Kacprzycki, który nie pokonał Piotra Misztala w sytuacji sam na sam.

Kotwica objęła prowadzenie dzięki strzałowi z rzutu karnego. Został podyktowany za faul na Damianie Kugielu, a niezawodnym egzekutorem był Jakub Poznański. W 34. minucie zrobiło się zatem 1:0, a środkowy obrońca został ponownie najlepszym strzelcem kołobrzeżan.

Decydujące dla spotkania były ostatnie minuty przed przerwą. Kacprzycki ponownie zgrzeszył nieskutecznością, a Znicz nie czekał na drugie zaproszenie do ataku. Maksymilian Banaszewski skarcił Kotwicę za serię błędów w obronie i strzałem z bliska wyrównał.

W drugiej połowie pruszkowianie mieli więcej do powiedzenia, szczególnie od momentu, w którym Piotr Azikiewicz opuścił boisko za drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Kotwica broniła się jednak w miarę skutecznie, czasem szczęśliwie i wynik nie zmienił się.

Dokończenie kolejki w sobotę. Niekwestionowanym hitem dnia będzie pojedynek Stali Mielec z Wisłą Puławy. Szczególną uwagę warto zwrócić również na spotkania w Radomiu i Stargardzie, gdzie dojdzie prawdopodobnie do pożegnania z ojcem sukcesów Błękitnych - Krzysztofem Kapuścińskim.

Kotwica Kołobrzeg - Znicz Pruszków 1:1 (1:1)
1:0 - Jakub Poznański (k.) 34'
1:1 - Maksymilian Banaszewski 45'

Kotwica: Wojciech Małecki - Witold Cichy, Jakub Poznański, Wiktor Witt, Piotr Azikiewicz - Mateusz Wrzesień (63' Błażej Nowak), Bruno Żołądź, Mateusz Świechowski, Tomasz Bejuk (90' Korneliusz Sochań), Łukasz Kacprzycki (64' Tomasz Rydzak) - Damian Kugiel (72' Dawid Berg).

Znicz: Piotr Misztal - Marcin Rackiewicz (73' Paweł Kaczmarek), Arkadiusz Jędrych, Maciej Mysiak, Michał Kucharski - Mateusz Stryjewski (66' Adrian Grabowski), Andrzej Niewulis, Michał Danilczyk, Maksymilian Banaszewski, Krzysztof Kopciński - Patryk Kubicki (80' Wiktor Płaneta).

Żółte kartki: Kacprzycki, Azikiewicz (Kotwica) oraz Rackiewicz, Danilczyk, Kucharski (Znicz).

Czerwona kartka: Azikiewicz (Kotwica) /60' - za drugą żółtą/

Sędzia: Kamil Waskowski (Poznań).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!